Početna Forum Imovinski odnosi i podjela bračne stečevine Podjela bračne stečevine

• This topic has 107 odgovora, 2 sudionika, and was last updated prije 2 weeks by Ljiljana.
Pregledavate 3 posta - 106 do 108 (od ukupno 108)
  • Autor
    ANA
    Gost

Molim da mi odgovorte kako mogu zaštititi bračnu stečevinu i što se podrazimujeva pod istu?
    Dakle…u braku sam 40 godina, još uvijek je taj brak zakonit, ali već duže vrijeme sa suprugom imwm poremećene odnose?! Budući da se radi o znatnoj imovini koja je u cijelosti upisana na supruga, a suočena sa njegovim stalnim prijetnjama kako će sve prodati sam i dati kome on hoće, prinuđena sam zakonski i pravno zaštititi svoja prava…a ne znam od kud krenuti??
    Dakle imamo obiteljsku kuću on je upisan kao vlasnik, imamo stan u Zagrebu koji je upisan na njega, imamo apartmane na moru on je upisan kao vlasnik, imamo nekretnine u Istri on je upisan kao vlasnik, imamo tvrtku d.o.o. u kojoj opet on ima 100% vlasništvo, na tu tvrtku smo kupili nekretnine koje su još u otplati kredita, imamo gradevinsku parcelu na moru koja je upisana na njega, imamo više vozila koja su takoder upisana na njega..
    Budući da nemwm namjeru razvoda braka, iz osobnih principa i razloga, samo želim zaštiti svoja prava, jer sve to skupa sa njim stvarala sam i ja kroz brak od 40 godina i ne želim doći u poziciju da on to prodaje sam i obespravljuje moj zajednički trud i rad kroz ovih 40 godina stjecanja zajednićke imovine? Samo želim na svu imovinu staviti zabilježbu da nikada i nikome ne može prodavati bilo što, a da se ja ne pitam??
    Ne znam da li imam pravo na tvrtku i nekretnine koje su na toj tvrtki??
    Ljubazno molim pravni savjet što trebam poduzeti??
    Zahvaljujem na odgovoru!

#718 Odgovori
    Sanja
    Gost

Postovani,
    Molim vas za info razvela sam se od supruga prije 4 godine imamo zajednicku imovinu koju smo stekli u braku i on ne zeli dogovor da me isplati ili ja njega nego kaze da sve ostaje djeci. Dobila sam informaciju da nakon pet godina od rastave u slucaju da pokrenem razvrgnuce suvlasnistva nemam pravo na pola-pola nego umanjeno jer je proslo pet godina. Ja ne zivim u kuci odselila sam u drugu zemlju i povremeno dodem par dana. Mozete li mi reci sta je najbolje za mene da na neki nacin dobijem ono sto mi pripada

#719 Odgovori
    Ljiljana
    Gost

Rastala sam se prije godinu dana,dvoje maloljetne djece.imovinski dio riješili sporazumno kod javnog bilježnika.sad on želi sporazum raskinuti i sudski dijeliti imovinu.zapravo želi da izadjemo ja i djeca iz stana,da me isplati.stan je bračna stečevina no glasi samo na njegovo ime.ja sam se glupa tek sad sjetila tuzbom uknjiziti na svoju polovicu.iznos koji bi dobila je mizeran jer u gradu u kojem živim s tim nemogu kupiti ni šupu.djeca su očajna i ne žele seliti.moze li nas izbaciti iz stana? Sto je sa člankom obit zakona o zastiti obit doma po kojem sud moze odrediti da do njihovr punoljetnosti ostanemo u njemu,funkcionira li u praksi ili je mrtvo slovo na papiru.ono šta me brine je to da njegovi imaju mnogo poznanstava i veza pa se bojim da su to već dogovorili ‘preko veze’odigrati,a bivsi muz pomorac pun love,a zna se da s novcem kupis sve.funkcionira li pravna drzava uopće i štiti djecu,il da smisljam plan b vec kuda ćemo.zbog ostanka u stanu sam pristala na mizernu alimentaciju,iako po njrgovim primanjima bi plaćao duplo veću bar.vrijedi li tuzbom traziti veću, promjena okolnosti- inflacija rezija,hrane,djecje potrebe odrastanjem sve veće….

Pregledavate 3 posta - 106 do 108 (od ukupno 108)
Odgovor na: Podjela bračne stečevine
Vaše informacije: