Početna Forum Obiteljsko nasilje Obiteljsko nasilje Odgovor na: Obiteljsko nasilje

#901
Anonimna
Gost

Postovani,
Javljam se vezano uz fizicko i mentalno zlostavljanje u mojoj obitelji. Naime moj tata ima neljeceni PTPS i sigurno jos neki poremecaj licnosti koji nije dijagnositiciran buduci da odbija bilo kakvo ljecenje. S obzirom da cesto snove mijesa sa stvarnoscu, umislja stvari, moguce je da ima i ranu fazu sizofrenije. Godinama mamu kontrolira i ima ljubomorne ispade, no sada je doslo do faze da izmislja price, da joj kontrolira kretanje, ne smije nigdje sama ici, ne smije se druziti s ljudima, pa cak niti s familijom, kontrolira joj telefon, i ako ju slucajno ne nadje doma, krene drama, razbijanje stvari po kuci i prijetnja da ce ju ubiti. Jednom je njegov bijes bio toliko izvan kontrole da ju je toliko cvrsto stiskao da nije mogla sakriti vise masnice po rukama. Kad je on drugi dan vidio masnice, pitao ju sta je to, ona mu je rekla da joj je on to napravio, on se sokirao i poceo plakati da se niceg ne sijeca. Nama je svima jasno da je on bolesan. S puno ljubavi smo pricali i molile ga da ide na ljecenje, al on kaze da je on zdrav 🙁 Prijetnje su pocele biti zabrinjavajuce, govori da vec ima isplaniran plan kako ce je ubiti, samo je pitanje vremena. Prestala je spavati od straha. 🙁 Ako ju ja molim da ga ostavi, ona smatra da nema izlaza jer sa 55 ju nitko nece zaposliti vise, nema nista svoje iako je cijeli zivot vodila njegov biznis te ako ostane u istom gradu joj nece dati mira, a za novi grad nema nista da krene ispocetka. Ona je totalno mentalno istrosena i htjela bi ici kod psihologa da prica s nekim, al naravno ne smije napusititi kucu… Prijaviti policiji ga nece jer smatra da joj nece pomoci i da ce ga to mozda jos vise razljutiti i nedaj Boze navesti da napravi skandal. Zvali smo psihijatra za savjet ali nam je receno da tata mora dobrovoljno doci na ljecenje. Iskreno sam ocajna da je krug ovako zatvoren i da situacija izgleda bezizlazna… Bila bi Vam zahvalna na bilo kakvom savjetu ili pomoci jer ne mogu vise gledati kako mi mama tiho odlazi… Hvala do neba unaprijed.