Početna Forum Obiteljsko nasilje Obiteljsko nasilje Odgovor na: Obiteljsko nasilje

#783
Ivana
Gost

Poštovanje. Ovakva je situacija kod mene i stvarno ne znam što više da napravim i kome da se obratim. Moja mama moja sestra i ja trpimo fizičko i psihičko nasilje od mog oca. Prije 3 godine nam je prekipjelo to njegovo ponašanje i to što nas on stalno tuče što god se desi tuče nas i mama je zvala policiju. Policija je došla ispitala nas, a oca su priveli. Bio je 7 dana u zatvoru, a nama je policija rekla da će biti 30 dana u zatvoru, a kada su ga pustili nisu nam ništa javili. Bio je kod nas 2 3 dana pa je bio cijelu zimu u drugoj kući. Dolazila je socijalna radnica svaki tjedan 1 put vidjeti kakva je situacija i tako cijelu godinu. Ako bi se nešto desilo javili bi joj. Otac je završio u zatvoru još 3 4 puta nisam sigurna. 2 puta kad je završio u zatvoru bio bi oko 7 dana malo više i svaki put bi trebao stati 30 dana. Zadnji put kad su ga odveli bilo je prije otprilike 1 godinu. Odveli su ga navečer, a ujutro je došao kući ni tad nas nisu obavijestili. Ovu zimu sta je prošla smo bili 2 3 tjedna kod moje prijateljice jer nismo mogli više tako. Morali smo se vratiti kod njega jer je prijateljica prodavala kuću i to se desilo iznenada i nismo imali opciju ni izbora gdje ćemo. U 4 mjesec smo bili na sudu radi ove situacije. Sve smo morali negirati što je pisalo u izvještaju i što su nas pitali. I dobio je presudu da mora svaki 1. ponedjeljak u mjesecu otići u policijsku postaju se javljati naredne 3 godine i ako napravi nešto protuzakonito završit će 1 godinu u zatvoru. Mama sestra i ja živimo sa njim i ne znamo što više da napravimo da bi se makle od njega. Ne možemo više trpjeti njegov teror.