Početna Forum Imovinski odnosi i podjela bračne stečevine Podjela bračne stečevine Odgovor na: Podjela bračne stečevine

#724
Jelena
Gost

Poštovana,
Nasla sam se u velikom problemu.Kada sam bila trudna kupili smo kuću u kojoj živimo suprug,djeca i ja.Suprug radi u Njemačkoj I tamo je podigao gotovinski kredit koji nije u cijelosti potrosen na kuću,već je digao nekoliko kredita i nedavno posljednji.Unatrag dva mjeseca psihički me maltretira.Zaposlena sam i cijelo vrijeme naše veze i braka koji smo sklopili nakon 2 mjeseca kako smo kupili kuću,prije toga smo živjeli 1 i 2 mj u iznajmljenom stanu za koji sam ja plaćala režije i najamninu.Iza toga smo se preselili kod mojih roditelja Naime,ja sam se složila da kuća stoji na njega jer imam blokadu i bojala sam se da nam ne sjedne na kuću.Znam da sam pogriješila.Trenutno plaćam sve režije u kući sama.Svaki mjesec mi uplaćuje djecji doplatak,ali ne u cijelosti,nego većinom oduzme neki dio.Prije dva mjeseca mi je najavio rastavu i da će prvo prodati pokretnine i nekretnine uz objašnjenje kako ja ne bih dobila nista prilikom podjele.Kada smo otvarili pravo na djecji doplatak,dogovorili smo se da on meni neće davati novce za režije i kuhinju,nego ja njemu ne moram davati za kredit a djecu i sebe da financiram iz dječjeg i porodiljne naknade,a sad je to već plaća.Zanima me da li djeca i ja imamo pravo živjeti u kući,budući da se dogodila prevara s njegove strane i da li mogu ostvariti pravo na suvlasništvo?Da li imam pravo budući da sam i ja ulagala u kuću i radila sve oko kuće, ali u manjoj mjeri.U braku smo 3 godine,a u vezi smo 1 i 2 mjeseca prije toga živjeli zajedno.