Početna Forum Imovinski odnosi i podjela bračne stečevine Podjela bračne stečevine Odgovor na: Podjela bračne stečevine

#719
Ljiljana
Gost

Rastala sam se prije godinu dana,dvoje maloljetne djece.imovinski dio riješili sporazumno kod javnog bilježnika.sad on želi sporazum raskinuti i sudski dijeliti imovinu.zapravo želi da izadjemo ja i djeca iz stana,da me isplati.stan je bračna stečevina no glasi samo na njegovo ime.ja sam se glupa tek sad sjetila tuzbom uknjiziti na svoju polovicu.iznos koji bi dobila je mizeran jer u gradu u kojem živim s tim nemogu kupiti ni šupu.djeca su očajna i ne žele seliti.moze li nas izbaciti iz stana? Sto je sa člankom obit zakona o zastiti obit doma po kojem sud moze odrediti da do njihovr punoljetnosti ostanemo u njemu,funkcionira li u praksi ili je mrtvo slovo na papiru.ono šta me brine je to da njegovi imaju mnogo poznanstava i veza pa se bojim da su to već dogovorili ‘preko veze’odigrati,a bivsi muz pomorac pun love,a zna se da s novcem kupis sve.funkcionira li pravna drzava uopće i štiti djecu,il da smisljam plan b vec kuda ćemo.zbog ostanka u stanu sam pristala na mizernu alimentaciju,iako po njrgovim primanjima bi plaćao duplo veću bar.vrijedi li tuzbom traziti veću, promjena okolnosti- inflacija rezija,hrane,djecje potrebe odrastanjem sve veće….