Početna Forum Razvod braka Razvod braka Odgovor na: Razvod braka

#695
brainwashed
Gost

Pozdrav,

U vezi 10ak g. od toga smo u braku 6g, dijete od skoro 6g, u stanu na APN od 2017.g.

Ukratko…
Htjela bih pokrenuti razvod braka jer je brak odavno zavrsio, tocnije nije ni poceo kao smisao braka.
U pocetku, divan, brizan…kako je vrijeme prolazilo, ljubav, empatija, emocije sve sve je nestalo kao da nije uopce postojalo.
Zatrudnila sam i reko OK, to ce sada uciniti svoje, promjene i u meni i u njemu, ali je nastalo skoro pa suprotno. Dosao je brak, pa i zajednicki stan.
Kako je vrijeme odmicalo, postajala sam moderan rob, posao-kuca i obratno, zasto nije skuhano, zasto nije ocisceno, zasto nije ispeglano, ustedi ovdje, ustedi ondje, nema pranja vesa i suda po danu (smjena od 6 ujutro, pa ja budala cekala do ko zna kada da se to sve opere a ujutro ustajanje za na posao), za dijete ni necemo, kao da ja postojim samo za nju.
“Morala” sam obavljati bracne duznosti na silu, bez imalo emocija samo u korist gospodina.
Uglavnom indirektno psihicko maltretiranje koje se dalo trpiti s vremena na vrijeme jer eto, stvari ce se popraviti.
Pokusaji razgovora su uvijek vodili a i sada vode tako da ja nemam svoje JA, nemam svoje misljenje, imam naravno, ali nikada nije uvazeno ni misljenje ni zelja ni potreba. .
Sve mora biti po njegovom.
Uglavnom, manipulator.
Godinama tako u krug, iznova i ispocetka…

Prosle godine u ovo vrijeme sam se ponovno zaljubila, osjecaj preprejak, covjek mog zivota, kakvoga sam sanjala cijeli svoj zivot.
NE, NIJE to moj suprug, to je skroz nova osoba u mom zivotu, kao da ga je Bog poslao.
Da ne idem u detalje, to je to, savrsen muskarac, ljubav mog zivota.
Osjecam se ponovno(ako i jesam ikada) zenstveno, voljeno, posebno u njegovom drustvu.
Bas bas prava ljubav.
Od tada sam sve razdvojila, od kreveta, “bracnih duznosti”, financija koliko mi on dozvoljava…

Naravno, tako nesto veliko je bilo tesko sakriti i saznao je.
Ako se do tada nije moj zivot mogao nazvati pakao, sada se moze.
Ikakav razgovor se ne moze obaviti sa gospodinom.
Cim se nesto spomene na temu braka, razvoda, srece dolazi do prijetnji o ubojstvu, samoubojstvu, oduzimanjem svega, omalovazavanja i ostaloga na pretek itd itd..
Tako iz dana u dan vec preko godinu dana i naravno da me strah ista pokrenuti.

Kada sam vam ukratko objasnila situaciju pitanje.

Koja su moja prava u vezi ove situacije, u vezi djeteta (oboje radimo na neodredeno radno vrijeme 10+ g), stan je na APN, bracna stecevina, kredit je na mene, on je suduznik s time da je MOJIH 10000€ pologa u tom stanu.
Sto se moze uciniti po pitanju prijetnji, po pitanju njegovih mogucih potrazivanja itd itd..
Da napomenem, kupio je auto prije godinu dana u cemu sam i ja sama sudjelovala jer sam morala dignuti 10000kn za ucesce za auto.