Početna Forum Obiteljsko nasilje Obiteljsko nasilje Odgovor na: Obiteljsko nasilje

#651
Kristina
Gost

Poštovani,
molila bih Vas za pomoć, trebam pravni savjet u svezi rastave braka i podjele bračne stečevine. U braku smo 4 god., nemamo djece i do nedugo smo živjeli u njegovom stanu u koji sam i ja ulagala i prije ulaska u brak (uređenje cijelog stana, sve osim kupaone).Naši problemi su počeli otprije godine dana nakon smrti njegove majke za koju je bio jako vezan( imao je teško djetinjstvo). Koliko god da sam se trudila oko njega nisam uspjela pridonjeti njegovoj pozitivnoj promjeni.S vremenom je postajalo sve gore, krenulo je emocijalno zlostavljanje. Bio je stalno razočaran svime, ništa mu nije bilo dovoljno dobro, razbjesnila bi ga svaka sitnica i tad bi uslijedile kazne usmjerene prema meni npr.oduzeo bi mi ključeve od mog auta i nije mi dopustao da se njime koristim, nije mi dao da gledam tv, branio mi je kontakt s roditeljima, prijateljicama, izolirao me od svih i svakog. Kontrolirao mi je mobitel, zahtjevao je imati uvid u moj bankovni rcn( koliko imam novaca i na sto trošim). Imala sam osjećaj da bez njegovog odobrenja ne smijem ništa napraviti u stanu ili općenito( skuhati jelo, promjeniti posteljinu ili zavjese, otići u šetnju). Često me ucjenivao i uvjetovao, a ako nebih pristala na njegove uvjete ljutio se i ignorirao me. Nije mi dao spavati u zajedničkom krevetu. Na kraju me izbacio iz stana i uzeo ključeve. Od tada ne surađuje u vidu komunikacije, ne pušta me u stan i ne želi mi dati da iz stana uzmem ostatak svojih osobnih stvari. I vjerovatno me i odjavio s zajedničke adrese. Nakon svega zelim izaći iz tog braka, no budući da sam ušla s određenom imovinom koju sam uložila u njegov stan. Zanima me na koji način bi mogla ostvariti da mi se rastavom barem nesto od uloženog vrati za novi početak. Trenutno sam u podstanarstvu, radim na određeno i pola plače mi odlazi na kredit, a ostatak na hranu i režije. Molim za savjet što mi je činiti, kome se obratiti i od kuda da krenem.
Hvala.