Početna Forum Razvod braka Razvod braka Odgovor na: Razvod braka

#636
Sanja
Gost

Poštovani,

nemam pametnijeg posla nakon sto sam uspavala dijete od 3 godine i isplakala more suza jer je moj suprug otisao na vatromet i pijancevanje bez obzira na moje molbe da ostane sa mnom/s nama. Molila bih vas da objektivno sagledate moju situaciju jer sam odvise subjektivna u 8. mjesecu trudnoce. Suprug i ja u braku smo 6 godina. U konfliktima smo stalno. Ja vecinom trazim razvod, a on obecava bolji brak ili govori da sam luda i nezahvalna. Bili smo i u Obiteljskom centru na savjetovanj 2016. na moj zahtjev, no on je bio time vrlo nezadovoljan. On organizira svoje vrijeme kako mu odgovara, zadovoljava svoje potrebe za druzenjem a ja brinem o kucanstvu i nasoj trogodisnjoj kceri. Nemam nikakve pomoci bake servisa i sl. i mala nikad nije provela dan/noc bez mene. Ja vecinom urlam i placem, a on nema sto za reci osim da sam ja kriva jer ga vrijedam (vecinim iz razloga jer ga moram moliti da obavi osnovnu higijenu, pomogne oko djeteta, pokupi nered za sobom i s vremena na vrijeme me poljubi ili obavi bracnu duznost – to mu je osobito mrsko; iscrpljena sam jer sam u ulozi majke i kucne pomocnice i ne uvazavaju se moje potrebe). On bjezi od kuce u opijanja ili radi nakon posla. Nedavno smo kupili kucu (koju je potrebno adaptirati) na kredit na 15 godina (koji glasi na mene), a zivimo od pocetka braka u stanu koji glasi na njegovog ocuha. Nemam namjeru moliti se i ponizavati cijeli zivot, usprkos trenutnoj trudnoci i kreditu, a ne vidim ni moguci izlaz iz situacije jer nemam kud otici. Kakva su moja prava na dom u kojem zivimo i kako se moze rijesiti situacija s kreditom?