Početna Forum Razvod braka Razvod braka

Pregledavate 3 posta - 61 do 63 (od ukupno 63)
  • Autor
    Postovi
  • #966 Odgovori
    Jasminka
    Gost

    Poštovani,u braku sam 22godine.Imam sina 19.godina koji studiraju.Moj muž želi na svoju inicijativu podnijeti sporazumni razvod braka.Razlog je druga žena,on to sve negira iznosi da je razlog što sam ne zaposlena.Zivimo u porodični kuci.Zelim vas pitati koji je postupak razvoda za mene najbolji sudski ili sporazumno.O sporazumnog razvodu nismo pričali i nisam se još posavjwtovala advokatom.On urla vrijeđa me i moju porodicu.Istice da će djete dalje škola ti a da će svoj dio darovati djetetu i tražiti da dolazi u kucu kad Želi.

    ZELIM znati svoja prava jer ne želim iz kuce a želim svoj mir bez njega.

    Dali imam pravo na auto ima dva i na uzdržavanje on ima veliku penziju.

    Samo me interesu je kuća i djete.
    Dali sudski ili sporazumno doći do cilja.

    On sporazumno samo postavlja svoje uslove a mene ne pita šta bi ja i kako.Molim brzi odgovor.

    #967 Odgovori
    B.A.B.E.
    Gost

    Poštovana Jasminka,

    u slučaju razvoda braka supružnika koji nemaju maloljetnu djecu, sporazumni prijedlog za razvod braka ili tužba podnose se izravno sudu te je posve nebitno pokreće li se postupak na prvi ili drugi način jer će sud u konačnici, u svakom slučaju razvesti brak. U postupku razvoda braka sud ne odlučuje o imovini supružnika, već se o tome odlučuje ili sporazumno ili u posebnom sudskom postupku. Za Vas je bitno da tijekom brakorazvodnog postupka, kako god da je isti pokrenut, od suda zatražite da suprugu naloži plaćanje uzdržavanja za Vas, a na koje uzdržavanje imate pravo ako ste nezaposleni i ne možete se zaposliti ili niste sposobni za rad, a nemate imovine iz koje biste se mogli uzdržavati. Ovaj zahtjev je bitno postaviti do okončanja postupka ili najkasnije u roku od 6 mjeseci od razvoda braka. Uzdržavanje se dosuđuje za period od najduže godine dana, ali se može produžiti ako se prije isteka za koje je određeno uzdržavanja podnese nova tužba. Što se kuće tiče, ukoliko je nekretnina bračna stečevina (što znači da je stečena zajedničkim radom), Vaše pravo da ostanete u kući nije upitno, međutim supruga iz iste ne možete prisilno iseliti, već se možete dogovoriti oko međusobne isplate, prodaje na tržištu ili sudske prodaje ako se ne uspijete dogovoriti niti oko jednog od spomenutih načina diobe.

    Srdačan pozdrav,
    B.a.B.e.

    #975 Odgovori
    ISABEL KEDEM
    Gost

    Moj bivši muž i ja prekinuli smo prije godinu i dva mjeseca i bila sam u šestom mjesecu trudnoće. Oboje se volimo i to je za mene bio šok i stvarno mi je slomilo srce. Pokušao sam ga nazvati i obje su linije bile isključene. Pokušala sam doći do njega na društvenim mrežama, ali on me uklonio s njih. Pokušala sam doći do njegovih roditelja i rekli su mi da je njihov sin rekao da me ne voli i da me ne želi vidjeti i da ne znaju što nije u redu. Plakala sam i plakala svaki dan jer sam ga jako voljela. Sve dok nisam rodila i beba nije napunila godinu dana, nisam mogla vratiti svoju ljubav. Opet sam bio zbunjen. Ne znam što da radim, a ostala sam i bez posla, a nemam novaca za brigu o bebi. Bila sam jadna u životu pa sam plakala svojoj sestri i ispričala joj svoj problem i rekla da zna za snažnu čaroliju koju je bakao dr. Apata koji joj je pomogao kada nije mogla zatrudnjeti. Kontaktirala sam ga putem e-maila i on je rekao da će mi pomoći i rekao mi je da je žena stavila urok na mog muža i rekao da će mi pomoći da razbijem urok kako bi mi se moj muž vratio zauvijek i da će biti moj. Za mene je bilo veliko iznenađenje da se dogodilo sve što je rekao. Muž mi se odmah vratio i rekao mi da mu oprostim. Puno hvala ovom moćnom i istinskom čaroliju. Molim se da poživi dugo i da više obavlja svoj divan posao. Ako imate problem koji vas muči u životu, obratite se ovom moćnom igraču čarolija! On vam može pomoći. Neće vas iznevjeriti, možete ga dobiti putem gmail adrese: drapata4@gmail.com ili možete ga dobiti putem njegovog Whatsappa ili Vibera:(+447307347648)

Pregledavate 3 posta - 61 do 63 (od ukupno 63)
Odgovor na: Odgovori #813 u Razvod braka
Vaše informacije: