Početna Forum Imovinski odnosi i podjela bračne stečevine Podjela bračne stečevine

  • This topic has 217 odgovora, 1 sudionik, and was last updated prije 1 month by VJEKOSLAVA.
Pregledavate 15 postova - 91 do 105 (od ukupno 218)
  • Autor
    Postovi
  • #698 Odgovori
    Maja
    Gost

    Postovani,

    U tijeku smo prekida vanbracne zajednice i podjele skrbnostava. Slotilo smo se da ja imam puno skrbnisto nad dvoje maloljetne djece.
    Stan u kojem smo je kupljen za vrijeme vanbracne zajednice u trenutku dok sam bila u postupku MPO.
    Mene zanima moze li on nas izbaciti iz stana? Ili ukoliko idem na sud mogu li spijeciri prodaju istoga da djeca mogu ostati u njemu dok ne postanu punoljetni.

    Unaprijed hvala

    Lp

    Maja

    #699 Odgovori
    Nora
    Gost

    Molim vas, pitam za prijatelja.
    Zivio je sa curom 10 godina. Zadnju godinu zivota on je otvorio gradevinali obrt , te su se razisli. U tih 10 godina pna je nasljedila stan koji joj je on renovirao. Sada ona potrazuje isplatu za otvoreni obrt jer se smatra stecevinom. Dali je moguce da on nju mora isplatit iako je obrt samo na njemu?

    #700 Odgovori
    Eliza Ramos
    Gost

    Suočavate li se s poteškoćama u bračnom domu? kontaktirajte dr. Ajayija danas za trajno rješenje, nemojte se sramiti podijeliti svoje probleme jer je podijeljeni problem već napola riješen, pa vas molim da kontaktirate doktora Ajayija, duhovnog čovjeka na Whatsappu / Viberu: +2347084887094, Pomogao mi je da se vratim moj suprug nakon 9 mjeseci razdvojenosti, preko rođaka upoznajem njega da je pomogao u dobivanju vlastite bebe nakon 12 godina braka bez djeteta. Rekla je da je dr. Ajayi dala biljni lijek koji joj je pomogao da zatrudni i ona donosi na zemlju zdravog dječačića. Ako ste suočeni s bilo kojim izazovom u životu, duhovno ili fizički i želite brzo rješenje, dr. Ajayi je vaša zadnja stanica.

    #701 Odgovori
    Iva
    Gost

    Poštovani, suprug je donio u brak stan kojeg smo u braku prodali i kupili veći stan. Kako se dijeli taj veći stan u razvodu? Po pola ili se izdvaja dio koji je dobiven prodajom od suprugovog stana i to pripada njemu, a ostatak po pola?
    Hvala

    #702 Odgovori
    marija
    Gost

    Pozdrav prijatelji, zovem se Marija Josip. Ja sam iz Sarajeva. Ovdje sam da bih prenio dobre vijesti potrebitima. Bila sam depresivna kad me supruga ostavila zbog drugog muškarca, jer sam tražio da prestanem raditi jer sam imao rak i slomio sam se. Oduzela mi je jedinu kćer, pa mi je jedina mogućnost bila umrijeti, pokušao sam je nazvati, ali ona me ignorirala, poslao sam joj SMS poruke i odjednom mi je odgovorila i rekla da je više ne zovem i ne šaljem, pa jednog dana Ući ću u kontakt sa svojim prijateljem na Facebooku i sve sam mu objasnio, a on mi je rekao da je i ranije imao iste probleme, upoznao me s čarolijom za magiju koja se zove Doktor Alaba, poslao mi svoj osobni e-mail i kontaktirao sam ga putem [ dralaba3000 @ gmail. com] i brzo mi je odgovorio, objasnio sam mu svoje probleme i rekao mi je da se ne brinem što je to učinio za toliko ljudi koji nikada nisu vjerovali u magiju, ali pogriješila sam što sam ga pokušala uvjeriti 24 sata da baci magiju i izliječi me raka i našao mi bolji posao i odjednom mi je poslao lijekove za svoju bolest, uzimala sam ih samo 2 dana i bila sam slobodna. Sutradan nisam mogao vjerovati svojim očima, netko je pokucao na moja vrata i taj dan nisam nikoga očekivao, odjednom sam to plakala moja supruga i nisam to mogla podnijeti, molila sam i tražila oproštenje, odmah sam dobio poziv iz moje tvrtke u kojoj sam godinama radio i unaprijeđen sam na mjesto direktora paragonske tvrtke u SAD-u, molim vas pomozite mi zahvaliti dr. Alabi na obnovi svega što sam prije izgubio, možete ga kontaktirati i putem whatsappa / viber sa svojim brojem telefona: +2349039885856.

    #703 Odgovori
    Angela
    Gost

    Postovani, zivimo u zajednickoj kuci njegovih roditelja, na odvojenom katu, kad smo se ozenili stan je bio napravljen ali smo ga mi zajedno sredili i ulozili u njega. Imamo dijete od 5 godina. Zanima me sto mogu traziti od njega? Mogu li me izbaciti iz kuce? Ili mogu traziti pola stana ili isplatu stana. U radnom odnosu smo oboje. Medutim ja ne mogu placati stan i nemam gdje. Hvala

    #704 Odgovori
    Meliha
    Gost

    Poštovani molim Vas za odgovor, zivjela sam u izvanbracnoj zajednici 11 sa suprugom koji je umro nedavno. Zajedno smo podii kredit i kupili i obnovili kuču. Pola kuče je upisano na mene a pola na njega. Na ostavinskoj mi je biljeznik rekao da se njegova polovica dji na mene i njegova dva sina iz prvog braka i rekao mi je bilježnik da nemam pravo na bracnu stecevinu jer več imam upisano pola kuče. Moje pitanje je dali ja i.am pravo na bracnu stecevinu s obzirom da smo zajedno kupili kuču i prijavljena sam 8 god do trenutka suprugove smrti na istoj adresi, hvala unaprijed

    #705 Odgovori
    Ivana
    Gost

    Poštovana,
    u izvanbračnoj zajednici sam 8 godina u kojoj je rođeno dijete(sada 6. god),suprug je obrtnik, živjeli smo u kući koja mu je darovana, u toku zajedničkog života renovirali smo kuću i kupili dva automobila, koja glase na njega, napominjem da sam dvije godine bila nezaposlena ali i u toku zaposlenja i nezaposlenosti pomagala mu u obrtu. imam li pravo na nekakvu nadoknadu ili isplatu pošto kćer i ja više ne živimo u kući?
    Unaprijed hvala na odgovoru,
    Lp
    Ivana

    #707 Odgovori
    Bahmir
    Gost

    Poštovanje! Zanima me dali supruga poslije predavanje za razvod braka ima pravo dijeliti stecenu imovinu? “Detaljnije” : živjeli smo u braku 2 godine kao postanari i supruga je predala za rastavu ,u tom periodu poslije tog predavanja sam ja otvorio obrt i solidno mi ide ,jos nismo se razvili, postupak traje 3 godine,e sad mene zanima imali ona pravo dijeliti to stečeno u tom obrtu? Hvala

    #708 Odgovori
    Lima
    Gost

    Postovani,

    Planiram stupiti u brak. Bavim se nekretninama te planiram po stupanju u brak prodati uskoro stan u koji sam ulozio sve sto sam stedio godinama tokom rada vani. Ukoliko prodam taj stan za vrijeme braka i kupim novu nekretninu, ne daj Boze u slucjau razvoda, da li zena ima oravo na pola te imovine iako je sve bilo kupljeno mojim novcem i imovinom stecenom prije braka? Svjestan sam da je glupo pita je prije stupanja u brak ali takodjer zelim biti svjestan svih potencijalnih prednosti i “mana” samog stupanja u brak.

    Hvala.

    #710 Odgovori
    Duska
    Gost

    Dobar dan
    U izvanbracnoj sam zajednici gdje sam par mjeseci prije izvanbracne zajednice uzela kucu na Kredit,sama finanziram Kredit i napravno renoviranje,prije par mjeseci smo dobili djete. Problem je sto on ima brak iza sebe i djecu sa bivsom zenom je bio 15 god u braku i sada mene interesuje da li imaju pravo na tu kucu njegova djeca iz prvog braka i bivsa supruga iako je kuca kupljena kreditom i otplacujem ju do svoje 60te godine… Posto je na sudovina sa bivsom zenom konstantno strah me da cu imati osobno ja probleme sa njom i sa djecom.. Jer on automatski ima pravo na kucu.. Sada me interesuje kako mogu to izbjeci odlazkom kod odvjeznika ili samo notara gdje mozemo potpisati i ja i on da je samo nase djete jedini vlasnik kada se kuca otplati… lijep poz

    #711 Odgovori
    davor
    Gost

    Postovan,u braku sam 40 godina,zivimo u stanu kojeg je stanarsko pravo stekla supruga od pokojne majke. 1987godine smo kupili taj stan (jer je bio privatni vlasnik) Kredit je uzela supruga a ja sam prodao moju kucu za udmor i dao ucesce 14000 Dem Prijasnji vlasnik je pri potpisivanju ugovora pitao, da li da stavi mene kao kupca no supruga je rekla da stavi nju. Pa mismo kao golubi!
    Kredit je bio 70000 Dem i na 15 godina. Nakon dvije godine dobio sam vrlo dobar ugovor van Hrvatske i mi smo taj kredit otplatili(osobno san zakljucno dao cca 25000)
    Mi smo na kraju braka, rastajemo se, da li je moja supruga jedini vlasnik ili sam i ja suvlasnik tog stana temeljem bracne stecevine.
    Lijep pozdrav

    #712 Odgovori
    razveden
    Gost

    Pozdrav,

    postoji li određeni rok u kojem se, nakon razvoda, zajednička imovina može dogovorno podijeliti bez dodatnih poreznih opterećenja?
    I je li u tom slučaju dovoljan ugovor između bivših supružnika za upis novih vlasničkih udjela na nekretninama.

    Hvala

    #714 Odgovori
    Ines
    Gost

    Poštovani,

    U braku sam 7 godina i u zadnje dvije godine stalno trpim psihičko maltretiranje koje je sve češće. Prije bi to bilo par puta mjesecno sad je svaki drugi treći dan. Muz me naziva raznim pogrdnim imenima, govori mi da sam nitko i ništa, da ništa ne znam i ne radim, da sam glupa. Ne razgovara samnom po 14 dana. Ujtro rano odlazi i kasno dolazi opravdavajući to poslom. Zaobilazi me u svim bitnim odlukama. Konstantno vrijedja i cijelu moju obitelj da su nikakvi, da mi nisu ništa Dali ( bas suprotno, nikad mi ništa nije falilo niti bilo uskraćeno) da nisu njemu ništa dali..( ne znam sta su to njemu trebali dati). Imam 15 godina staza i visoko sam obrazovana. U zadnje dvije godine obolila sam od maligne bolesti i konstantno se liječim. On ne pomaze, najviše prigovora upravo zbog toga zašto ne radim. ( i dalje sam u radnom odnosu ali fizički ne mogu odlaziti na posao, radim koliko mogu od kuće). U većini slučajeva sama moram sve prolaziti, nema vremena me odvesti u bolnicu.
    Stalno se vrtimo u krug i tražila sam da se razdvojimo. Njegov odgovor je vrati se mami i tati. Imamo kucu koju smo stekli u braku i vlasnistvo je 1/2. On govori da je to samo njegovo i neka iselim (cijelo ovo vrijeme imam svoje prihode, on sve poriče i govori da je sve on) Moje pitanje je odkud krenuti i kako da izadjem iz ove zamršene situacije jer njega ništa drugo ne zanima osim imovine, a ja,uz bolest, nemam kud odseliti,a suživot sa ovakvom osobom je isto tako nemoguc.

    #715 Odgovori
    Ivanka
    Gost

    Postovani

    U postupku sam rastave sa suprugom koja jos nije zakonski pokrenuta.Kao bracnu stecevinu imamo nekretninu(stan), na toj nekretnini postoji jos uvijek dugovanje prema banci(hipotekarni kredit)stan je placen 130000 eura ostalo je za otplatiti jos 80000 eura.On se iz stana iselio i ne zeli vise placati kredit nego zeli se pod hitno rijesiti dugovanja koje zabtaj stan ima na svoje ime .Ja sam zaposlena ali nemogu dobiti kredit toliko veliki da pokrije kompletno dugovanje i prenese se hopoteka i kredit na moje ime.Mene zanima dali on ostvaruje kakva veca prava u toj bracnoj stecevini posto se kredit cijelo vrijeme naplacivao s njegovog racuna i ako sam i ja doprinosila kucnom budzetu svojom placom?Te dali kod ovakve podjele duga bi dug isto trebao na pola se djeliti po zakonu ?On cijeli zivot radi vani i njegova placa je veca nego moja ,ali samnom je ostalo dvoje malodobne djece o kojima se ja brinem ?

Pregledavate 15 postova - 91 do 105 (od ukupno 218)
Odgovor na: Odgovori #727 u Podjela bračne stečevine
Vaše informacije: