Početna Forum Imovinski odnosi i podjela bračne stečevine Podjela bračne stečevine

  • This topic has 220 odgovora, 1 sudionik, and was last updated prije 1 week by … Anonimno.
Pregledavate 11 postova - 211 do 221 (od ukupno 221)
  • Autor
    Postovi
  • #968 Odgovori
    Jasna
    Gost

    Roditelji su mi razvedeni 4 godine. Otac je otišao iz stana od 100m2 u kojem su živjeli u kuću od njegovih roditelja.Stan u kojem je majka ostala živjeti otplaćiva i dalje otac,te mu dolaze ovrhe od neplaćenih režija.Otac je HRVI,te sve što je uloženo u taj stan je on financirao ,majka nije nikada radila.
    Ima li majka pravo na ubilježbu na taj stan?Dosad je očevo vlasništvo 1/1.

    #969 Odgovori
    Novak
    Gost

    Moje postovanje.
    U braku sam oko 6godina sa Svicarkom. Od tih 6 godina,zajedno smo bili 1,5. Ja sam vec 4,5 hodine van Svicarske i ne zivimo vise zajedno iako smo jos u braku.Inetresuje me da li imam pravo na njeno nasljestvo i mirovinski fond ili na nešto drugo?

    #970 Odgovori
    Hana
    Gost

    Poštovani
    u postupku je brakorazvodna parnica,zivimo u kući koja je dar meni od moga oca,digli smo kredit za renoviranje apartmana,ja sam nosioc a on je suduznik.Kredit otplaćujem od nekretnine koju mi je također darovao otac.Suprug ne želi izći iz kućeiako ima gdje,suvlasnik je u obiteljskoj kuci sa svojim sestrama,Psihički maltretira mene i djecu.spemam se priaviti ga na policiju,šta mi je činiti?
    Da napomenem da sam od straha morala odseliti kod roditelja,molim savjet

    #971 Odgovori
    Ana-Marija
    Gost

    Poštovani, imam prijateljicu koja je trenutno u tijeku razvoda braka (nevjera s njegove strane) koji je trajao 18 godina. Kuća u kojoj je živjela do prošle godine sa uskoro bivšim suprugom i 3 maloljetne djece- jedan kat, dok su svekar i svekrva živjeli na drugom katu. Eh sad, kuća je u vlasništvu 1/3 svekar 1/3 svekrva i 1/3 uskoro bivši suprug, međutim danas je preko stranice katastar vidjela da se 2/3 vode na svekru dok 1/3 na svekrvi što znači da je uskoro bivši suprug svoju 1/3 dao svom ocu. Ona je 18 godina u toj kući, oboje su radili i ulagali u nju (fasada, stolarija, krovište, unutarnji radovi, dvorišne zgrade…) pa nas zanima da li će ona sudskim putem ikako moći dobiti isplatu uloženog s obzirom da nema niti jedan račun dok posjeduje slike sa svadbe kada je kuća izgledala kao štala.lp.

    #972 Odgovori
    ISABEL KEDEM
    Gost

    Moj bivši muž i ja prekinuli smo prije godinu i dva mjeseca i bila sam u šestom mjesecu trudnoće. Oboje se volimo i to je za mene bio šok i stvarno mi je slomilo srce. Pokušao sam ga nazvati i obje su linije bile isključene. Pokušala sam doći do njega na društvenim mrežama, ali on me uklonio s njih. Pokušala sam doći do njegovih roditelja i rekli su mi da je njihov sin rekao da me ne voli i da me ne želi vidjeti i da ne znaju što nije u redu. Plakala sam i plakala svaki dan jer sam ga jako voljela. Sve dok nisam rodila i beba nije napunila godinu dana, nisam mogla vratiti svoju ljubav. Opet sam bio zbunjen. Ne znam što da radim, a ostala sam i bez posla, a nemam novaca za brigu o bebi. Bila sam jadna u životu pa sam plakala svojoj sestri i ispričala joj svoj problem i rekla da zna za snažnu čaroliju koju je bakao dr. Apata koji joj je pomogao kada nije mogla zatrudnjeti. Kontaktirala sam ga putem e-maila i on je rekao da će mi pomoći i rekao mi je da je žena stavila urok na mog muža i rekao da će mi pomoći da razbijem urok kako bi mi se moj muž vratio zauvijek i da će biti moj. Za mene je bilo veliko iznenađenje da se dogodilo sve što je rekao. Muž mi se odmah vratio i rekao mi da mu oprostim. Puno hvala ovom moćnom i istinskom čaroliju. Molim se da poživi dugo i da više obavlja svoj divan posao. Ako imate problem koji vas muči u životu, obratite se ovom moćnom igraču čarolija! On vam može pomoći. Neće vas iznevjeriti, možete ga dobiti putem gmail adrese: drapata4@gmail.com ili možete ga dobiti putem njegovog Whatsappa ili Vibera:(+447307347648)

    #974 Odgovori
    Dragica
    Gost

    Poštovani
    Imam stambeni kredit koji plaćam 8 godina.Na meni je. Nakon razvoda braka suprug je ostao živjeti u stanu. Ja sam išla u podstanare,pošto on nije želio iz stana. Tužila sam ga za razvrgnuće imovinske zajednice. Ja i dalje plaćam rate kredita i režije.
    Zanima me kakva su njegova i moja prava?
    Zahvaljujem

    #980 Odgovori
    Ana
    Gost

    Poštovani,
    Molim Vas pravni savjet.imam sina koji je u izvanbračnoj zajednici ..zena s kojom je živio ima troje djece iz tri bivše veze.zajednicko dijete nemaju…prije nekih godinu i pol kupio je kucu preko APN…napominjem da samo on radi i uglavnom ga nema kod kuce jer je na terenu…on otplaćuje kredit, rezije i ostale zivotne obaveze…sobzirom da je sad i sam konacno shvatio da ona nije zena za njega zeli ju iseliti iz kuce ..zanima me da li i kakva prava ona ima sad na imovinu?
    Unaprijed hvala na odgovoru…LP…Ana

    #981 Odgovori
    VJEKOSLAVA
    Gost

    Lijepo molim za savjet,
    Moja kčer i njezin suprug su razvrgnuli brak nakon 9 godina. Stan je kupljen na kredit,plača ga moja kčer. Otplatili su manje od pola kredita,i sada moj moj bivši zet uvjetuja da se stan proda,što mojoj kčeri ne dolazi u obzir, zbog male djece koja bi morala promjeniti školu,svoju sobu itd..što stvara dodatan stres u njihovim malim životima.
    On zahteva polovicu iznosa od procjenjenog stana,iako moja kčer mora još 20 godina samostalno otplačivati kredit…meni je to apsurdno,jer bi ona u tom slučaju morala dijeliti s njim nešto što u konačnici niti nije njihovo nego od banke dok se stan potpuno ne isplati.
    Hvala na odgovoru,

    #991 Odgovori
    Sena
    Gost

    Poštovani,živim u bračnoj zajednici 25 godina.cjelo vrijeme sam zaposlena i imam pristojna primanja.od supruga doživljavam teški mobing na moju osobnost i psihičko maltretiranje .
    Svakim danom sve teže podnosim.Bračni odnosi su se trajno poremetili.kad smo se upoznali on je počeo graditi kuću..kad smo se vjenčali,nutrsšnjost kuće bila je uređena po mojoj procjeni 20%Vanjski dio bila je ugrađena stolarija i fasada.okučnica nije bila uređena.ostatak radova smo radili zajedno.napominjem da je on ostao bez posla .cijelo vrijeme moja primanja su bila 70%veća od njegovih.sve to mogu dokazati da platnim listama i svjedocima..Nemamo zajedničku djecu. Došlo je vrijeme da ne mogu više podnosit psihičko zlostavljane i zanemarivanje unutar bračne zajednice.Imam li pravo na dio u kući.On ne želi razvod .tako da nema šanse oko sporazumnog razvoda.Sporazumni razvod bi mogao proći ako se odreknem nadoknade i traženja dijela u kući.Nije zaposlen.Zadnjih 9 godina radi neke poslove na crno.Hoću li mu morat plaćati alimentaciju? On ima 56g.aja 62.mogu li i bez razvoda tražit dio kuće na koji se mogu upisati kao vlasnik.

    #992 Odgovori
    Sena
    Gost

    Poštovani,živim u bračnoj zajednici 25 godina.cjelo vrijeme sam zaposlena i imam pristojna primanja.od supruga doživljavam teški mobing na moju osobnost i psihičko maltretiranje .
    Svakim danom sve teže podnosim.Bračni odnosi su se trajno poremetili.kad smo se upoznali on je počeo graditi kuću..kad smo se vjenčali,nutrsšnjost kuće bila je uređena po mojoj procjeni 20%Vanjski dio bila je ugrađena stolarija i fasada.okučnica nije bila uređena.ostatak radova smo radili zajedno.napominjem da je on ostao bez posla .cijelo vrijeme moja primanja su bila 70%veća od njegovih.sve to mogu dokazati da platnim listama i svjedocima..Nemamo zajedničku djecu. Došlo je vrijeme da ne mogu više podnosit psihičko zlostavljane i zanemarivanje unutar bračne zajednice.Imam li pravo na dio u kući.On ne želi razvod .tako da nema šanse oko sporazumnog razvoda.Sporazumni razvod bi mogao proći ako se odreknem nadoknade i traženja dijela u kući.Nije zaposlen.Zadnjih 9 godina radi neke poslove na crno.Hoću li mu morat plaćati alimentaciju? On ima 56g.aja 62.mogu li i bez razvoda tražit dio kuće na koji se mogu upisati kao vlasnik.

    #993 Odgovori
    … Anonimno
    Gost

    Poštovani,
    je li moguće nakon što se odredilo da trebam isplatiti bivšu ženu koju još nisam isplatio da se ona upiše u moju kuću, a ja plaćam kredit. Vodimo sudski postupak vezano za djecu, a dok traje sudski postupak ona se upisala u kuću. Je li to zakonski moguće? Što poduzeti?

Pregledavate 11 postova - 211 do 221 (od ukupno 221)
Odgovor na: Odgovori #526 u Podjela bračne stečevine
Vaše informacije: