Početna Forum Obiteljsko nasilje Obiteljsko nasilje

Pregledavate 8 postova - 46 do 53 (od ukupno 53)
  • Autor
    Postovi
  • #976 Odgovori
    WB
    Gost

    Trebate li brz i brz zajam za rješavanje svojih financijskih potreba, nudimo zajmove od 3.000,00 € do 100.000.000 € Max, pouzdani smo, kontaktirajte vjerovnika zajma putem e-pošte: elenanino0007@gmail.com

    #977 Odgovori
    A
    Gost

    Poštovani,

    suprug me verbalno omalovažavao godinama, jako ružnim i teškim riječima, i privatno i pred prijateljima i na poslu pred našim zaposlenicima. Nakon što nam je kćer navršila godinu dana rekla sam mu da je to zadnja opomena da mi je izrekao išta slično i otad je prestao. Otad je imao pak pokušaj da me zaplaši u jednoj svađi, tako da me oborio na kauč i stavio ruke oko vrata kao da bi me ugušio ali bez stiska, vičući kroz podsmijeh: “vidi se kako si sad bitna”. Također, kad sam bila trudna i imala nizak tlak te uz preporuku ginekologa ležala preko dana, nije mogao to gledati te mi je jedan dan uletio u sobu, primio me za noge i vukao s kreveta s namjerom da padnem na pod, te me izvrijeđao kako bi me “motivirao” da se ustanem i “budem korisna”. U pozadini većine njegovog ponašanja bila je njegova majka koja ga je stalno okretala protiv mene, govorila našem djetetu dok je bilo novorođenće da mu je ona majka i sl. Nedavno, prije par mjeseci u jednoj svađi, bio je toliko bijesan da sam mu vidjela kako stišće šaku i onda je naglo stavio ruke iza leđa kako bi se obuzdao. Bila sam na razgovorima u Centru za obitelj, kako bi se savjetovala o navedenom te su mi savjetovali da prijavim ove događaje. S obzirom da su to sve situacije gdje nije bilo konkretnog fizičkog nasilja već samo naznaka, htjela bih se informirati o tome kako bi izgledalo da slučaj prijavim? I ima li veze to što su to sve uglavnom događaji koji su se događali unazad par godina? U skorije vrijeme planiram zatražiti rastavu i strah me kako bi on mogao izreagirati s obzirom na njegova dosadašnja ponašanja pa bi li mi prijava mogla koristiti kako bi se zaštitila?

    Hvala puno i lp

    #978 Odgovori
    Tonka
    Gost

    Pozdrav, javljam se u vezi psihickog i fizickog zlostavljanja u obitelji, dakle suprug me zlostavlja vec godinama, nasilan je u svakom smislu,dakle zanima me postupak nakon sta bi ga prijavila, konkretno da li bi bio pusten na slobodu do sudenja ili bi ga odma priveli i zatvorili zbog opasnosti za okolinu( s tim sto se radi o stranom drzavljaninu koji ovdje ima privremeni boravak), da li bi centar za socijalnu skrb uzeo djecu posto su oni svjedoci nasilja tj. Malena, a maleni je jos beba..?Kako tocno izgleda taj dolazak socijalnog radnika, sta bi bilo sa malenom sta se tice tog psiho testiranja itd. Hvala
    I jos jedno pitanje, da li bi mogla izaci iz zemlje sa djecom(npr.odseliti se u drugu zemlju)da li bi mogla bez njegove dozvole preci granicu? Hvala

    #982 Odgovori
    B.A.B.E.
    Gost

    Poštovana A,

    događaji koje opisujete predstavljaju obiteljsko nasilje, tim ozbiljnije ukoliko se radi o ponašanju koje u kontinuitetu traje duže vrijeme pri čemu iz vašeg upita proizlazi da je bilo prisutno i određeno fizičko nasilje ozbiljnost kojeg svakako ne treba umanjivati.

    Navedeno možete prijaviti Hrvatskom zavodu za socijalni rad i policiji, neovisno o proteku vremena. Ishod takve prijave i eventualnog postupka koji bi u pogledu toga bio pokrenut protiv supruga, ne možemo predvidjeti, međutim, ističemo kako činjenica postojanja obiteljskog nasilja predstavlja relevantnu okolnost prilikom donošenja odluke o roditeljskoj skrbi te se treba uzeti u obzir pri procjeni roditeljskih kompetencija te roditelj koji je nasilničkog ponašanja ne može biti jednakih roditeljskih kompetencija kao roditelj koji je žrtva.

    U okviru eventualnog postupka koji bi se protiv supruga vodio radi obiteljskog nasilja, istome mogu biti određene mjere opreza, poput mjere zabrane približavanja, udaljenja iz zajedničkog kućanstva i slično koje se određuju radi zaštite žrtve te bi u tom smislu podnošenjem prijave mogli ishoditi i takav vid zaštite već za vrijeme dok sam postupak traje.

    Kako bismo vas mogle detaljnije uputiti u vaša prava u konkretnoj situaciji, predlažemo da dođete na besplatno pravno savjetovanje u našu udrugu ukoliko ste u mogućnosti ili nas kontaktirate u terminima telefonskih savjetovanja, o čemu informacije možete doviti na telefonski broj 014663666.

    Srdačan pozdrav

    #983 Odgovori
    Agnes Flora
    Gost

    Nisam mogao vjerovati u internetski zajam dok ga nisam potvrdio i bio sam vrlo sretan kada sam ga dobio od gospodina Paula, svi vi koji trebate zajam trebali biste se obratiti gospodinu Paulu da vam pomogne. Radim 2 godine kao frizer i nisam mogao imati novca da nastavim svoj posao pa sam pokušao pronaći pravu tvrtku koja mi može pomoći s kreditom i tada sam vidio ljude koji su svjedočili o gospodinu Paulu koji su pomogao im da dobiju zajam pa sam kontaktirao i gospodina Paula i on mi je pomogao s zajmom koji sam tražio u iznosu od 30.000,00 eura. Njegova e-pošta ovdje:paulisagoodloangive11@gmail.com whatsapp: +1 (781) 294- 3907

    #984 Odgovori
    B.A.B.E.
    Gost

    Poštovana Tonka,

    Nažalost ne možemo vam konkretno odgovoriti što će se točno dogoditi po podnošenju prijave za nasilje budući da isto ovisi o okolnostima svakog konkretnog slučaja te se ne može unaprijed predvidjeti, međutim, ukratko navodimo uobičajenu praksu postupanja temeljem naših dosadašnjih iskustava.

    Dakle, nakon podnošenja prijave za nasilje ukoliko se radi o nasilničkom postupanju koje se može kvalificirati kao kazneno djelo nasilja u obitelji, policija vašu prijavu prosljeđuje na postupanje Općinskom državnom odvjetništvu koje potom donosi odluku o tome hoće li za prijavljenog počinitelja tražiti izricanje istražnog zatvora ili će eventualno odrediti neku od mjera opreza i počinitelja pustiti na slobodu tijekom trajanja kaznenog postupka, primjerice, mjeru zabrane približavanja, udaljenja iz kućanstva i slično. Ukoliko se nasilje događalo u prisutnosti djece, takvo postupanje počinitelja predstavlja i kazneno djelo povrede djetetovih prava.

    Hrvatski zavod za socijalni rad će o podnošenju prijave za nasilje u obitelji biti obaviješten od strane policije te ćete u vezi toga biti pozvani u HZSR sukladno Protokolu o postupanju u slučaju nasilja u obitelji pri čemu HZSR ima dužnost upoznati vas sa vašim pravima, primjerice, pravom na smještaj u sigurnu kuću, izraditi sigurnosni plan i slično. Ne postoji osnova za oduzimanje djece zbog toga što su djeca nazočila nasilničkom ponašanju oca niti HZSR na navedeni način postupa u slučajevima obiteljskog nasilja, osim u situacijama u kojima su sama djeca bila izložena nasilju od strane oba roditelja te na taj način ugrožena njihova sigurnost i dobrobit ostankom u obitelji.

    U odnosu na vaš upit vezano za preseljenje sa djecom, napominjemo kako je pitanje roditeljske skrbi odvojeno od kaznenog postupka koji će se po vašoj prijavi eventualno voditi protiv supruga. Navedeno je potrebno regulirati u građanskom postupku radi razvoda braka i roditeljske skrbi u kojem trebate tražiti samostalnu roditeljsku skrb kako biste bez pristanka oca mogli samostalno donositi sve odluke u vezi djece te sa djecom preseliti. Napominjemo kako i bez toga možete preći granicu sa djecom, ali ako imate namjeru trajno se preseliti u drugu državu, prethodno bi trebali regulirati način izvršavanja roditeljske skrbi u sudskom postupku.

    Obzirom da se radi o kompleksnoj situaciji te da sve relevantne informacije nije moguće iznijeti putem maila, predlažemo da dođete na osobno savjetovanje u našu udrugu uz prethodni dogovor termina na telefonski broj 014663666 ili nas kontaktirate u terminima telefonskih pravnih savjetovanja o čemu informaciju također možete dobiti na navedeni broj, a kako bi vas naša pravnica mogla detaljnije uputiti u vaša prava.

    Također napominjemo da vam, u slučaju potrebe, možemo osigurati pratnju osobe od povjerenja prilikom podnošenja prijave za nasilje te isto tako i smještaj u sigurnoj kući.

    Srdačan pozdrav

    #986 Odgovori
    Aleksandra
    Gost

    Molim vas za savjet. Muz me bacio iz auta vsn u 3 ujutro blokiro mi br u 4 ujutro. Ja sam gvala policiju on je dobio 6 mj kod psihologa. Otad ne prica ssmnkm a nije ni prije nemam auto za ic na posao ni za nista svekrva mi posudila. Imam video di on mene vreda 11 min i to se nastavilo i dslje. Ovog petksu 11 navecer jd zvao policiju jer nismo dosle doma ja i mala iz rodendana. Na sudu izjavio da sam alkoholicar i neuracunljiva i rekoje da mi nece dat dijete ni da odem. Ja nezz kome se obratit ni sta da radim al tu ndmogu vise ostat i trpit psihicko nasilje

    #987 Odgovori
    B.A.B.E.
    Gost

    Poštovana Aleksandra,

    u udruzi B.a.B.e. možete dobiti pravni savjet i psihološku pomoć. Ukoliko želite osobno doći, molimo da zatražite termin na 01 4663666, a ako želite da Vas nazovemo, molimo da na mail babe@babe.hr pošaljete broj telefona na koji Vas možemo kontaktirati.

    Srdačan pozdrav

Pregledavate 8 postova - 46 do 53 (od ukupno 53)
Odgovor na: Odgovori #747 u Obiteljsko nasilje
Vaše informacije: