Početna Forum Imovinski odnosi i podjela bračne stečevine Podjela bračne stečevine Odgovor na: Podjela bračne stečevine

#907
Nataša
Gost

Poštovani,
Molim za info, naime, papiri za razvod nisu još predani, iselila sam iz zajedničke kuće koja je njegovo nasljedstvo i u koju smo ulagali popriličan iznos tokom 13 i pol godina braka. Imamo dvoje djece koja su prema Planu o zajedničkoj roditeljskoj skrbi samnom, on ima pravo na viđanja i sl. Što se tiče kuće, naslijedio ju je prije našeg braka i već tada smo zajednički krenuli sa renovacijom i uređenjem. Znam da nemam pravo na nasljeđenu nekretninu kao takvu, ali da li se recimo prilikom razvoda, gleda koliko je nekretnina vrijedila prije uređenja pa bi to bio dio za koji ne mogu dobiti isplatu, jer kuća je bila oronula i stara, a sada ima vrlo dobru tržišnu vrijednost. Krediti koji su bili za ulaganje (tj za zatvaranje njegovog kredita koji je bio za uređenje) su bili na moje ime i ja sam ih plaćala i sva ulaganja u kuću su bila i moja. Dio je podmiren i našim darovnim novcem od svadbe, a sve ostalo je bilo zajedničko ulaganje. Unaprijed hvala, Nataša