Početna Forum Imovinski odnosi i podjela bračne stečevine Podjela bračne stečevine Odgovor na: Podjela bračne stečevine

#882
Sara
Gost

Poštovani, molim Vas za savjet.
Prije pola godine rastala sam se od supruga nakon 30 godina braka. Imamo dvoje punoljetne djece, jedna se još redovito školuje.
On je 2001.godine dobio od Ministarstva branitelja stan jer je 70% HRVI. 30% tog stana smo odmah jednokratno otplatiti. Stan je upisan na supruga. 10 godina nakon dignuli smo Hipotekarni kredit od 500.000 kn na stan radi renovacije toga stana i renovacije kuće mojih roditelja, liječenja djeteta, zatvaranja nekoliko manjih kredita…
Kredit glasi na bivšeg supruga i ima ga otplaćivati još 5 godina.
Također u braku je kupljeno auto, kredit također na bivšeg supruga.
Bračna zajednica je prestala prije vise od 3 godine.
Službeno smo se rastali tek nedavno. Pokrenula sam tužbu za podjelu imovine, a bivši bračni partner tužbu za iseljenje. Zanima me koja su sve moja prava? Na što imam pravo, na što nemam pravo? Može li me iseliti iz stana ijako je očito da je stan bračna stecevina? Je li se stan djeli na pola ili kako? Imam li pravo tražiti pola otplaćenog hipotekarnog kredita i pod kojim uvjetom? Bivši mi prijeti utuživanjem za sve otplaćene kredite u zadnjih 5 godina?
Nažalost, dijalog nije moguć.

Molim Vas savjet

Hvala