Početna Forum Imovinski odnosi i podjela bračne stečevine Podjela bračne stečevine Odgovor na: Podjela bračne stečevine

#857
Diana
Gost

Postovani,

U drugom braku sam vec 20 god.,nemamo zajednicke djece,on ima iz prvog braka dvije kceri(udovac bio),a ja jednog sina.Zivili smo i radili u njemackoj,on ima njemacku mirovinu,a ja posto sam mlada od njega 18 god,nemam jos,radila sam tamo samo 7 god,jer smo se iza toga vratili u hr. nakon sto je on zaradio svoju mirovinu.
Od imovine on je stekao sa prvom zenom,2 poslovna prostora i jedan stan od 40 kvadrata,gdje sad i zivimo.
Kada dodu njegove ceri,onda pocme teater,glumi maco tipa,ja samo sluzakam po kuci.
Sa menom u braku,nismo kupili nikakvu nekretninu,ali zato ima novaca na racunu,na koje ja nemam uvid,kaze da je to sve on stekao,i da nije nista moje.Iako smo skupa u braku njegovu djecu skolovali tj.zavrsili fakultete gdje su 10 god.skoro studirale.Ja cak imam od njemacke banke da sam slala pare za njihovo skolovanje.U meduvremenu zabranio mi je radit,priti mi da uzmem kofer,ako cu ici radit. Nekida je njemacki zakon,doni odluku,da se zenam isplati iznos, kao ostetu za zabranu rada sa njegove strane.Dali to u hr.postoji.
Mene zanima kakva su moja prava uopce u toj kuci i dali ih imam.

Diana