Početna Forum Imovinski odnosi i podjela bračne stečevine Podjela bračne stečevine Odgovor na: Podjela bračne stečevine

#849
Ines
Gost

Postovani,

Molim Vas za pomoc, pokusat cu skratiti sto je vise moguce.
Jedini vlasnik nekretnine je baka koja zivi na odvojenoj etazi. Na drugoj se nalazimo partner (uskoro muz), njegova majka i ja. Partnerov otac je umro nakon 5 godina braka s tim da je vazno naglasiti kako nekretnina nije nikad ni u jednom trenutku bila na njemu vec na baki cijelo vrijeme. Partnerova majka, iako je nema pola tjedna jer boravi vec godinama kod novog partnera, ne zeli mirnim putem napustiti kucu, u tijeku je vec sudski postupak, ali traje jako dugo. Jedino sto su zajedno stekli je kredit koji je glasio na njegovo ime na iznos od 30 000 kn ciji je ostatak ona otplatila nakon njegove smrti. Ona je kasnije dizala jos kredita, nenamjenskih, ali kako bi pokrila svoje troskove, ne ulagala u kucu. Problem je taj sto vodim rizicnu trudnocu i svakodnevne svadje i njena galama i odnos prema nama dvoma meni stvara uzasan stres zbog kojeg nisam u stanju normalno funkcionirati. Uredili smo si cijeli kat jer sve sto je postojalo prije je bilo dotrajalo i nije bilo ni blizu uvjeta za odlazak djeteta. Zanima me kakva ona prava ima s obzirom da se ona spori protiv vlastite djece? Ona potrazuje iznos 10 puta veci u odnosu na onaj koji je ulozila sto nismo spremni platiti. Svakodnevno svi prozivljavamo psihicko zlostavljanje, policija je izlazila vec nekoliko puta zbog cega smo vodili poseban sud, ali nismo dobili nikakvih zastitu. Ima li ona prava ostati u kuci? Svjesna sam da smo ju duzni isplatiti, ali je li realno da ona trazi 10 puta veci iznos od ulozenog? Postoje li ikakve sudske ovlasti po kojima ona ima pravo ostati u kuci s obzirom da u zadnjih 20 godina niti jedan mjesec nije platila rezije kao niti sudjelovala u bilo kojem obliku zajednickog kucanstva? Kako da zastitim sebe i dijete i kako da konacno nakon godinu i pol dana osjetim mir?
Hvala Vam puno unaprijed!