Početna Forum Imovinski odnosi i podjela bračne stečevine Podjela bračne stečevine Odgovor na: Podjela bračne stečevine

#837
Zrinka
Gost

Hvala puno na odgovoru. Zanima me još informacija, ukoliko se razvedemo, te suprug odbije sporazumno podijeliti samnom udjele tvrtki osnovanih za vrijeme braka, može li sud automatski odrediti što meni ili da li meni što pripada uvidom u detalje bez da sam primorana posebno raditi tužbu? Jer rečeno mi je da postupak radi utvrđivanja bračne stečevine na poslovnom udjelu košta barem oko 4,5 tisuca eura ukoliko se procjeni vrijednost tvrtke oko 50.000 eura… A suprug ima 5 tvrtki osnovanih u braku, saznala sam sada naknadno tek neki dan… 4 tvrtki na njegovo ime, jedna na majku… Te da svejedno mogu završiti bez ičega ukoliko se ispostavi da iz nekog razloga ne polažem prava, a još ću dugovati i sudu novac za trošak tužbe… Sve tvrtke su osnovane za vrijeme braka, u dogovoru samnom da će on raditi dok ja sama podižem dijete, a s tim da u jednoj od tih tvrtki sam i zaposlena te aktivno radim već 10 godina i sama vodim cijelu firmu, na radnom mjestu voditelja, a on se samo hvali da je vlasnik, ja sve radim sama…