Početna Forum Imovinski odnosi i podjela bračne stečevine Podjela bračne stečevine Odgovor na: Podjela bračne stečevine

#833
Zrinka
Gost

Poštovani,

suprug je osnovao nekoliko tvrtki za vrijeme trajanja braka. U svim je tvrtkama on jedini član društva. Zanima me na koji način nakon razvoda braka imam pravo na pola od dobiti tvrtki? Da li imam pravo na isplačivanje polovice dobiti dokle god tvrtka postoji, čak i nakon razvoda? On tvrdi da nemam pravo na ništa i da on neće meni isplačivati ništa što je stekao svojim radom, za vrijeme trajanja braka. S tim da tvrtka koja najviše ostvaruje dobiti jedina glasi na njegovu majku koja ima 80 godina iz nepoznatih razloga (osnovana je također u braku) i za nju mi je rekao da nikada nećemo ni pričati o ikakvom mom interesu, a ta tvrtka je njegov glavni posao i najveće moje žrtvovanje jer ju je osnovao kad sam ostala trudna i fizički sam sama s djetetom apsolutno sve noći i najveći dio dana već skoro 3 godine, preuzela sam kompletnu roditeljsku skrb i njegovu na sebe kako bi on mogao graditi tu tvrtku za cijelo to vrijeme i sada mi kaže da nemam nikakva prava na svoj udio u toj tvrtci prilikom razvoda. Razlog razvoda je moja odluka nakon 10 godina sustavnog psihičkog, duševnog i ekonomskog zlostavljanja.

Hvala puno na odgovoru,
Lp