Početna Forum Imovinski odnosi i podjela bračne stečevine Podjela bračne stečevine Odgovor na: Podjela bračne stečevine

#715
Ivanka
Gost

Postovani

U postupku sam rastave sa suprugom koja jos nije zakonski pokrenuta.Kao bracnu stecevinu imamo nekretninu(stan), na toj nekretnini postoji jos uvijek dugovanje prema banci(hipotekarni kredit)stan je placen 130000 eura ostalo je za otplatiti jos 80000 eura.On se iz stana iselio i ne zeli vise placati kredit nego zeli se pod hitno rijesiti dugovanja koje zabtaj stan ima na svoje ime .Ja sam zaposlena ali nemogu dobiti kredit toliko veliki da pokrije kompletno dugovanje i prenese se hopoteka i kredit na moje ime.Mene zanima dali on ostvaruje kakva veca prava u toj bracnoj stecevini posto se kredit cijelo vrijeme naplacivao s njegovog racuna i ako sam i ja doprinosila kucnom budzetu svojom placom?Te dali kod ovakve podjele duga bi dug isto trebao na pola se djeliti po zakonu ?On cijeli zivot radi vani i njegova placa je veca nego moja ,ali samnom je ostalo dvoje malodobne djece o kojima se ja brinem ?