Početna Forum Imovinski odnosi i podjela bračne stečevine Podjela bračne stečevine Odgovor na: Podjela bračne stečevine

#714
Ines
Gost

Poštovani,

U braku sam 7 godina i u zadnje dvije godine stalno trpim psihičko maltretiranje koje je sve češće. Prije bi to bilo par puta mjesecno sad je svaki drugi treći dan. Muz me naziva raznim pogrdnim imenima, govori mi da sam nitko i ništa, da ništa ne znam i ne radim, da sam glupa. Ne razgovara samnom po 14 dana. Ujtro rano odlazi i kasno dolazi opravdavajući to poslom. Zaobilazi me u svim bitnim odlukama. Konstantno vrijedja i cijelu moju obitelj da su nikakvi, da mi nisu ništa Dali ( bas suprotno, nikad mi ništa nije falilo niti bilo uskraćeno) da nisu njemu ništa dali..( ne znam sta su to njemu trebali dati). Imam 15 godina staza i visoko sam obrazovana. U zadnje dvije godine obolila sam od maligne bolesti i konstantno se liječim. On ne pomaze, najviše prigovora upravo zbog toga zašto ne radim. ( i dalje sam u radnom odnosu ali fizički ne mogu odlaziti na posao, radim koliko mogu od kuće). U većini slučajeva sama moram sve prolaziti, nema vremena me odvesti u bolnicu.
Stalno se vrtimo u krug i tražila sam da se razdvojimo. Njegov odgovor je vrati se mami i tati. Imamo kucu koju smo stekli u braku i vlasnistvo je 1/2. On govori da je to samo njegovo i neka iselim (cijelo ovo vrijeme imam svoje prihode, on sve poriče i govori da je sve on) Moje pitanje je odkud krenuti i kako da izadjem iz ove zamršene situacije jer njega ništa drugo ne zanima osim imovine, a ja,uz bolest, nemam kud odseliti,a suživot sa ovakvom osobom je isto tako nemoguc.