Početna Forum Imovinski odnosi i podjela bračne stečevine Podjela bračne stečevine Odgovor na: Podjela bračne stečevine

#649
Sabina
Gost

Poštovani,
14.02.2020.sam kao zrtva nasilja bila u policiji. Muza su priveli i bio je u zatvoru dva mjeseca. Pocetkom ozujka 2020.sam skupa s tada jos malodobnom kcerkom iselila iz zajednicke kuce i otisla u podstanare. On je dobio zabranu prilaska. Zahtjev za razvod sam predala u svibju 2020.Ali se on nije odazivao na pozive. U rujnu je kcer postala punoljetna. Radim i do sada sam bila u podstanarstvu. Pocetkom studenog 2020.sam mu poslala postom sporazumni zahtjev za razvod da potpise ali mi nije vratio potpisan. Pocetkom sijecnja 2021.sam poslala sudu tuzbu za razvod braka. Jos nisam dobila nikakav odgovor od suda. Sada zelim dignuti kredit i kupiti neku nekretninu da ne placam vise podstanarstvo. Moje pitanje je ako ja sklopim kupoprodajni ugovor o kupnji nekretnine dali on moze traziti pravo nad polovicom te nekretnine zbog toga jer razvod jos nije ubiljezen niti proveden na sudu?
Unaprijed hvala na odgovoru.