Početna Forum Imovinski odnosi i podjela bračne stečevine Podjela bračne stečevine Odgovor na: Podjela bračne stečevine

#627
Iva
Gost

Poštovana,
u braku sam 16 godina.Prije sklapanja braka smo kupili kuću radi se o hipotekarnom kreditu na suprugovo ime.On je dužnik po kreditu.Ja sam u dignula 2 kredita bez hipoteke za renoviranje kuće,koja sam nakon prodaje stana koji sam nasljedila od pokojne mame podmirila.Suprug je radio do prije 8 godina u policìji,došlo je do kaznenog progona i nakon višegodišnjeg suđenja dobio je tri godine zatvora.Mene zanima pošto ne znam u šta će se ovaj brak pretvorit nakon povratka iz zatvora u želji da zaštitim sebe i 15-god.sina da li je za mene bolje rješenje da ostatkom nasljeđenog novca podmirim u cijelosti taj hipotekarni kredit i da suprug onda darovim ugovorom prebaci nekretninu na mene ili sina.Da li on ako darovnim ug.prebaci nekretninu na mene može u slučaju razvoda braka može onda potraživati pola,pogotvo ako ja nakon toga nekretninu prodam ili je bolje rješenje da darovnim ugovorom prebacimo nekretninu na sina?
Unaprijed hvala na odgovoru