Početna Forum Imovinski odnosi i podjela bračne stečevine Podjela bračne stečevine Odgovor na: Podjela bračne stečevine

#546
Sandra
Gost

Postovani, molim Vas da mi pomognete sa savjetom. Nakon godinu i po dana braka se razvodim, suprug podnio tuzbu za razvod braka, razlog ni sama ne znam, sve je pocelo kad smo kupili kucu i mama mu svakodnevno bila kod nas ( ima psihijatrijsku dijagnozu i pije sedative), svadje su bile sve cesce( jako je vezan za misljenje mame) do momenta kad je iskoristio moj odlazak izvan grada, promjenio bravu i prijavio policiji da me odjavljuje sa adrese i maknuo moje stvari te prikazao da ne zivim u nasoj zajednickoj kuci. Po povratku sam ostala u soku, nisam mogla u nasu kucu, uspjela sam doci navece i sa njim krenula u razgovor, gdje je doslo do pretnji i ponovnog izbacivanja iz kuce i promjene brave ( mama ga uvjerila kako ga ne volim i kako samo hocu kucu). Nakon pretnji i nasilja i modrica koje sam zadobila u svadji, odlucila sam se prijaviti policiji i predala tuzbu za ometanje posjeda ( vodi se i kazneni postupak zbog pretnji). Zanima me da li ja imam pravo stanovanja u nasoj kuci, jer sve sam radila i tokom braka ulagala trud da imamo zajednicku kucu i da li imam pravo da trazim kat kuce radi stanovanja i da budem suvlasnik kuce? ( Kuca kupljena na kredit, on upisan kao vlasnik, mene uvjerio da se ne mogu upisati kao suvlasnik jer sam stranac i kao ne moze zbog kredita da budem upisana , naknadno sam saznala da moze i da je sve dio njegovog plana (ima psihickih problema koje krije) usmjeren je na neprijateljsko ponasanje prema meni. Imam dokaz da smo dijelili troskove, placala sam rezije, porez na kucu, hranu i kupovala namjestaj. Lp