Početna Forum Imovinski odnosi i podjela bračne stečevine Podjela bračne stečevine Odgovor na: Podjela bračne stečevine

#530
Selma
Gost

Poštovana
Nakon 31 godina braka razvelq sam.se zbog neprekudne nevjere . Imamo troje punoljetne djece. Imovina je sva naknadno preko suda na moj zahtjev podjeljena1/2. Kada sam se udala suprug je imao zemlju i prvi sprat izgradjen,naredna dva sprata zajedno smo gradili. Najstarija kcerka je udata i ne zivi sa nama. Sin sa porodicom zivi na drugom spratu( taj sprat mu je otac dodijelio). Prvi sprat je prije razvoda poceo da se renovira,medjutim sem stolarije i razvedene struje i vode nista nije zavrseno, ja sa kcerkom zivim u prizemlju , u garsonjeri.
Bivsi suprug zivi sa novom zenom u njenom stanu.
U cetri godine kqko smo razvedeni nije 3 puta dosao a sto se tice ikakvog ulagqnja u kucu sa njegive strane nista nije bilo, niti je pokazivao interesa. I sad je kcerka uzela taj stan u sredini da ga kompletnog renovira i opremi. ( uzela je kredit i vec su radovi uveliko poceli i dosta se uradilo) da nas dvije zivimo. Mene zqnima posto mi je suprug porucio preko zajednickih prijatelja da obustavimo radove i da dzaba ista radimo i da on hoce za sebe taj sprat, sta mi mozemo uraditi da ga zadrzimo i stq nas u najgorem slucqju moze zadesiti,da li mozemo ostati bez tog sprata kada ga vec sredimo i sta trebqmo da uradimo da ga zadrzimo Imam slike stana prije nego sto smo ista poceli da radimo i racune za sve sto smo ulagali.
I jos da napomene da nisam u mogucn advokata da placam a bivsi suprug mi prijeti da ce advokata angazovati)
Unaprijed hvala na odgovoru i lp.