Početna Forum Imovinski odnosi i podjela bračne stečevine Podjela bračne stečevine Odgovor na: Podjela bračne stečevine

#500
Ines
Gost

Poštovani!
Prilikom razvoda braka, potpisala sam ugovor kojim sam se odrekla i onoga što mi zakonski pripada ( što sam doznala kasnije). Bivši suprug je naslijedio kuću u koju smo ulagali 17 godina. Od toga ništa nisam dobila . Osim toga, roditelji su mu ostavili nešto više od 100000 kn i sada tvrdi da mora dobiti više na zajedničkoj imovini na moru. Za sve, naravno, ima dokaze. Mene je prisilio na nenamjenske kredite za kupovinu zemljišta.
Ne znam koliko su mi roditelji pomogli ali radi se o svoti preko 70000 kn.
Bivši suprug je ostao u 180m2 koji smo sredili od podruma do krova, dvorište, bazen
Ostala sam na ulici a djeca su pripala meni. Kako mogu dobiti pola nekretnine na moru ( ako on ima riješeno stambeno pitanje) ? Gdje su tu prava djece? Zar nemam pravo na isplatu od ulaganja u kuću u ovih 17 godina braka, bez obzira tko je ulagao u kuću, tko brinuo o djeci? Roditelji su me izvukli kada sam trebala.
Nametnuo mi kredite koje nisam mogla isplatiti pa sam prebijanjem uvijek na početku.
Unaprijed hvala na odgovoru!