Početna Forum Razvod braka Razvod braka

Pregledavate 15 postova - 46 do 60 (od ukupno 63)
  • Autor
    Postovi
  • #745 Odgovori
    Antonija
    Gost

    Postovani,

    u braku sam vec 7 godina imam dva sina od 4,5 i 3 godine. Zivimo u Njemackoj gdje smo kupili stan na krediti prija par godina. S njim je nemoguce dalje zivjeti stalno vrijedjanje i psovanje mene i moje familije , da sam ovakava onakva sve pogrdne rijeci a moje ne moze gledati ocima a ljudi mu nista ne rade vidi ih dva puta godisnji i to jedva ne petljaju nam se u zivot apolutno nista Ali oni jednostavno svu krivicu nalazi u njima. Stalno radi od jutra Do navecer djecu vidi vikendom i tad nema volje da ih izvede. Ja sam bila dugo na porodiljnom jer sam rodila dvoje djece u dvije godine i sad sam tek pocela raditi Ali samo na par sati. Sad mene zanima kako pokrenuti postupak za razvod ne znam kamo da Odem Sa djecom kako sve financirati jer ne mogu raditi Sa dvoje male djece koja idu u vrtic puno radno vrijeme a i tesko da me uzmu kad ne mogu raditi druge smijene. On zeli da ja sama napustim stan bez djece a ja bez djece ne idem nigdje. U stanu zivimo koji smo uzeli na kredit zajedno. Ali on smatra da je ovo samo njegov stan da ja mogu izaci i gladovati sama na ulici. Mene sad strah posto ja ne radim puno sati da mi moze uzeti djecu jer ne znam kako cu sve sam a. Ovdje sam sama nemam nikoga jer vi mozete kako pomoci savjetima?
    Hvala
    Lijepi pozdrav

    #751 Odgovori
    Petar
    Gost

    Pozdrav !

    molim za pomoć i sqavjet vezano za rastavu braka.
    U braku smo 26 godina, ali postaje sve mućnije i mućnije.
    Imamo jednu kčerku, studenticu, staru 20 godina.
    Živimo na kuće kojoj su moji roditelji vlasnici.
    Supruga često odlazi te prespava negdje drugdje. Imam mir u kući tek kad nje nema doma.
    Predložio sam joj još davno, prije mnogo godina da ode tamo gdje joj je očito bolje, ali dobio sam odgovor da bih ja onda uživao, a to joj ne bi odgovaralo.
    Kčerka je sad punoljetna, a ovo postaje sve mučnije i sve više me opterečuje. ne mogu više.
    Da se ja maknem van iz kuće svojih roditelja, nemam namjeru, a ona se sama neće maknuti.
    Što učiniti ?
    Ako je moguće da ovo ne objavljujete javno te da mi savjet pošaljete na gore navedeni mail.

    Hvala lijepo unaprijed.

    #756 Odgovori
    Ivana
    Gost

    Poštovani,

    Razvedena sam godinu i pol, a tri godine nismo u bračnoj zajednici.Razlog razvoda- druga žena. Moj bivši suprug je nakon našeg razlaza navodno digao kredit 100000kn, da bi zatvorio kartice, minuse i neke kredite, te me sada preko odvjetnika traži pola te svote. Međutim, ja za nikakve kredite nisam nikada znala, a na kartice nije kupovano ništa na rate što bi nakon razlaza došlo na naplatu, te nije trošio kartice na moje potrebe ili na neki zajednički namještaj, auto i sl….kartice su bile kod njega, te ja s njima nisam ništa plačala. On je trošio za svoje potrebe, odnosno na dvostruki život koji je trajao 4 godine .Mene sada zanima postoji li mogućnost da ću morati platiti dio za nešto i za što bi to bilo? Kako se zapravo pravno gleda na sve to? Ne želim platiti ništa, jer ja nisam ni trošila, a pogotovo ne za nešto za šta nisam niti znala.
    Ako je moguće da mi savjet pošaljete na gore navedeni mail.

    Hvala
    Lijep pozdrav

    #773 Odgovori
    Iki
    Gost

    Poštovani,
    Nakon 18god,braka 2 malodobne djece 1 punoljetni,dogovorili plan ,došli na ročište i suprug odbio potpisati,dobio rok od 8 dana da napiše svoje zahtjeve odnosno tužbu. Žalio se da ne viđa dijete koje je kod mene. Danas na centru saznajemo da ipak neće tužiti,ne zna što bi točno,a razvod nije potpisan.
    Sada neznam što činiti,rečeno mi je ako ja sada ne tuđim,da sve propada.
    Kako da ja sada tuđim bez odvjetnika i novca za to…
    Cijela priča je dosta duga i komplicirana i želim neki završetak i za sebe i svoju djecu.
    Kako sada dalje, što poduzeti…

    #782 Odgovori
    Maja
    Gost

    Postovani
    U braku sam 3 godine. Supeug je prije pet godina doselio u moju kucu, za koju jos uvijek placam stambeni kredit.. Imamo dijete od dvije godine.. Razvod je neizbježan.. On trazi puno skrbništvo i da iselim iz kuce. Nevjeran je. Moje pitanje.. Dali mi bez moze uzeti dijete? Dali mogu traziti procjenu njega.. Dali i koliko ga moram isplatiti..
    Hvala

    #795 Odgovori
    Suzana
    Gost

    Poštovani,ovako zanima me šta napraviti.Naime suprug je taj koji želi razvod braka,jer nismo u ok odnosima već duži period.On je već popunio zahtjev za obavezno savjetovanje za razvod braka.Naime on želi sve sporazumno te je tako i popunio dokumente.Od mene traži da ja to potpišem da bi on poslao.E sad mene zanima posto ja ne želim razvod,da li sam ja dužna to da potpišem da bi on mogao to poslati i da li ja sa svojim potpisom dajem suglasnost da želim razvod.Ako ne ja bi to potpisala u cilju da bi se išlo na savjetovanje i proceduru oko savjetovanja za pomirenje?

    #813 Odgovori
    B.A.B.E.
    Ključonoša

    Poštovani,

    molimo vas da vaša pitanja pošaljete na babe@babe.hr kako biste brže primili odgovor naših pravnica.

    Udruga B.a.B.e.

    #847 Odgovori
    Shery
    Gost

    Sheryl Weiss, Istinita životna priča: Ovo svjedočanstvo dijelim s partnerima koji se bore s problemima u vezi. Muž me ostavio prije 2 godine. Bio sam ozlijeđen i trebala mi je pomoć, pa sam tražio na internetu i naišao na stranicu na kojoj sam vidio kako Dr.Zaka pomaže drugim ljudima sa sličnim problemima. Kontaktirao sam ga i bacio je posebnu čaroliju za mene. Na moje iznenađenje, čovjek se vratio kući nakon 24 sata. Tako smo se ponovno sreli i u mojoj obitelji vlada puno ljubavi, radosti i mira. Također možete kontaktirati Dr.Zaka putem WhatsAppa: +2348082943805. ili pošaljite e-poštu na e-poštu: drzakapricedsolution@gmail.com za sve kroz što prolazite, bilo da se radi o vašem bračnom poslu ili poslu. Ja sam živo svjedočanstvo njegovog rada, ovaj čovjek je velik.

    #878 Odgovori
    naomi samuel
    Gost

    Rastala sam se od muža prije tri godine. Među nama nije bilo komunikacije. Obitelji i prijatelji su me savjetovali da pustim i zaboravim na brak i nastavim dalje u životu. Nisam se htjela udati za drugu jer duboko u sebi još uvijek volim svog muža. Toliko sam patila od boli i zbunjenosti da sam na internetu pročitala preporuku o tome kako je dr. Apata uz pomoć svojih duhovnih moći ponovno ujedinio raskinuti brak. Stalno sam čitao toliko svjedočanstava o tome kako je pomogao okončati razvode i vratiti nečije bivše voljene i moja je vjera bila obnovljena. Kontaktirala sam dr. Apatu odmah nakon nekoliko minuta, odgovorio mi je i dao mi upute što da radim, nakon što sam ispunila tražene uvjete dva dana nakon rituala, čarolija je promijenila moj život u blizini mog muža koji nije razgovarao sa mnom. Dva dana me zvao usred noći plačući i ispričavajući se da je to djelo demona, pa se i dalje čudim tom čudu pa mu opraštam. Sada je moj brak sada u ravnoteži. Ritual dr. Apate je odlično funkcionirao i moj brak je jači nego prije i ništa nas više ne može rastaviti. Posjetio sam toliko stranica da sam tražio pomoć, bilo je beznadno dok se nisam povezao s dr. Apatom, pravim muškarcem koji mi je pomogao da oporavim svoj raskinuti brak ako imate sličan problem u braku, želite da vas muž ili žena vole opet. , Imate nekoga koga volite i želite da on ili ona voli Vas zauzvrat, imate izazov u svom životu, predložak čarolija Dr Apata je rješenje i odgovor na vaš problem, whatsapp / viber sa njegovim brojem telefona: (+66 81 302 8552), kontaktirajte ga danas slanjem e-pošte na drapata4@gmail.com. Ne dopustite da vam itko oduzme vašeg supružnika.

    #946 Odgovori
    Ivana
    Gost

    Postovani.
    Suprug i ja smo odlucili se sporazumno razvesti.
    Imamo dvoje malodobne djece.
    Isto tako znamo da moramo prije u centar za socijalnu skrb.
    Razradili smo plan ali muci nas pitanje financija,sto staviti tu kao pod uzdrzavanje s obzirom da ja ne radim i pitanje adrese gdje Ce dijete biti i pripasti,kako li vec ide?
    Mi smo vec dvije godine na razlicitim adresama i djeca su po dogovoru 7dana kod mene ,7kod njega.
    Dogovorili smo se da bi imali zajednicku roditeljsku skrb pa me zanima u vezi tog plana sto navesti i kako da smo oboje zajednicki skrbnici?
    Hvala
    Lp

    #947 Odgovori
    B.A.B.E.
    Gost

    Poštovana Ivana,

    nije nam posve jasno što ste imali u vidu u pogledu uzdržavanja. U praksi je uobičajeno da se u slučajevima kada djeca žive pola- pola obveza uzdržavanja dijeli na oba roditelja.
    u plan možete primjerice staviti da jedno dijete bude prijavljeno na Vašoj, a drugo na suprugovoj adresi i da si u uzajamno plaćate uzdržavanje, s time da u planu navedete da će djeca kod jednog od roditelja uvijek boraviti zajedno.
    Možete i oboje djece prijaviti na adresu jednog od roditelja te si i u tom slučaju odrediti uzajamno plaćanje uzdržavanja, na način da mjesečno identičan iznos vi plaćate ocu, i on vama, što u praksi ne morate činiti (možete odabrati opciju plaćanja na ruke), ali je bitno da bude uneseno u plan. Ukoliko Vaša intencija nije da obvezu uzdržavanja dijelite pola-pola, tada trebate oca navesti kao obveznika uzdržavanja za oboje djece u iznosu za koji ste se dogovorili. Više možete pogledati u smjernicama koje Vam dostavljamo u prilogu (stranica 15)
    Što se tiče zajedničke roditeljske skrbi, ona se podrazumijeva s obzirom da potpisujete Plan ZAJEDNIČKE roditeljske skrbi te u tom smislu ne trebate ništa posebni dodavati.

    Srdačan pozdrav,
    B.a.B.e.

    #949 Odgovori
    marin
    Gost

    poštovani,

    u braku sam nešto preko 3 godine. supruga je prije nekoliko dana prema njezinim riječima podnjela zahtjev za razvod braka. imamo zajedničko dijete staro 2 i pol godine. ona ima dvoje djece koja stanuju s nama jedno iz prijašnje veze(13g.) a drugo iz prijašnjeg braka(9g). svi skupa stanujemo u mojoj kući koja je stećena prije braka. za kuću još uvjek plaćam kredit u jednoj lokalnoj trgovini. u kuću sam isključivo ja ulagao i najveći dio sam odradio svojim rukama (asfaltiranje dvorišta postavljanje kocaka oko okućnice i td.)u jednom trenutku smo uzeli neke stvari na kredit koji glasi na njeno ime u toj istoj trgovini, ali sam svaki mjesec ja davao za kredit i plačali su se kredit isključivo iz mojeg primanja. ona je preuzela dio režija na sebe a sve ostalo je moja briga od hrane pa do održavanja kuće. imamo i zajednički auto koji glasi na nju (nadam se ako u međuvremenu nije napravila prijenos na svog oca ili brata), a stečen je u braku. zaprijetila mi je da ću je morati isplatiti iz kuće za ove 3 godine što je provela s djecom kod mene. zanim me da li može imati kakva potraživanja?

    Supruga je ekstremno ljubomorna i već zadnje dvije godine svaki dan me optužuje za neke preljube koje nikad nisam počinio. ukoliko bi se negdje razgovarao sa nekom osobom ženskog spola bio bi povod za nekontrolirano vikanje i u najčeščim situacijama živčane ispade. pokušao sam razgovarati s njom na miran način. smirila bi se u tom trenutku ali idući dan opet bi bilo po istome. trpio sam ta omalovažavanjia zbog našeg djeteta jer dijete nije zaslužilo prema mojem mišljenju živjeti bez jednog od roditelja. mnogo puta sam se razgovarao sa njezinim roditeljima i ukazivao im na probleme. na posljetku me je uspjela ocrniti pred svojom obitelji kao što me pokušala i pred mojom u nekoliko navrata. govorila da maltretiram i nju i djecu, da ih tučem i neznam šta sve ne. jedini fizički sukob koji smo imali je bio taj, kad je htjela popiti čašu punu tableta pred djetetom, koji je u tom trenutku skoro dobio živčani slom. u tom trenutku sam je uhvatio za ruku uzeo čašu iz ruke i čašu bacio na pod. zatim se počela bacati po podu istrčala van iz kuče i histerično počela vikati po dvorištu. zbog takvog ponašanja strahu me za sigurnost mog djeteta. zamima me da li ima kakve šanse da djete ostane kod mene.
    pošto je pravosudni sustav u 90 posto na strani majke posebice kad je riječ o tako malom djetetu.

    puno hvala na uloženom trudu da se pročita ovaj podugačak teks

    marin.

    #950 Odgovori
    B.A.B.E.
    Gost

    Poštovani,

    Vezano za imovinskopravne odnose, na temelju podataka koje ste iznijeli, načelno možemo reći kako supruga može potraživati isplatu u visini polovice protuvrijednosti izvršenih ulaganja u nekretninu za vrijeme trajanja braka, odnosno, isplatu polovice rata kredita koje spominjete.
    Naime, neovisno o tome što ste navedeno financirali sredstvima iz svog rada, prema zakonu plaća kao prihod od rada predstavlja bračnu stečevinu bračnih drugova slijedom čega i sve što je takvim novčanim sredstvima dalje stečeno predstavlja bračnu stečevinu te sukladno tome iako ste kredit otplaćivali iz svoje plaće uzima se da je i supruga u tome sudjelovala u polovici.
    Što se tiče odluke o roditeljskoj skrbi, Obiteljskim zakonom kao temeljno načelo propisano je načelo ravnopravnosti žena i muškaraca u obiteljskim odnosima te u sudskom postupku imate priliku dokazivati svoje roditeljske kompetencije, odnosno, nedostatke na strani majke koje spominjete u svom upitu te sukladno tome tvrditi da je u najboljem interesu djeteta da nastavi stanovati s vama, a da s majkom održava susrete i druženja.
    Nije moguće unaprijed predvidjeti ishod sudskog postupka koji uvelike ovisi o prijedlogu i mišljenju zavoda za socijalni rad koji provodi obradu roditelja i daje mišljenje o tome kako bi se nakon razvoda braka trebala izvršavati roditeljska skrb.
    Dakle, sud može donijeti odluku i da dijete stanuje s vama, pod pretpostavkom da se tijekom postupka utvrdi da je isto u najboljem interesu djeteta.

    Srdačan pozdrav,
    B.a.B.e.

    #951 Odgovori
    Zmajica
    Gost

    Poštovani,

    imam pitanje. Radi se o mojim roditeljima, koji su 30 godina u braku, a zadnjih 3 godine ne žive zajedno. Imaju dvoje djece, 26 i 30 godina.
    Oba roditelja sporazumno bi se rastavila.
    Kako sam shvatila, nakon predaje zahtjeva za sporazumnim razvodom braka, na sudu, saziva se ročište, gdje ih sud razvodi.
    Zanima me, moraju li striktno sudjelovati oba partnera na tom ročištu.
    S obzirom da jedan roditelj ne želi nikakve veze sa sudom, dolascima, odlascima, jer ne živi u istom mjestu.
    Postoji li mogućnost davanja punomoći odvjetniku pa da on to napravi umjesto njega.
    Ili, je li sudu dovoljan zahtjev o razvodu, neovisno o dolasku na pozvano ročište.
    LP.

    #952 Odgovori
    B.A.B.E.
    Gost

    Poštovana Zmajica,

    ukoliko se radi o sporazumnom prijedlogu za razvod braka, prema našim iskustvima nije potrebno osobno sudjelovanje na ročištu, te umjesto pozvane stranke može pristupiti i odvjetnik.

    Srdačan pozdrav,
    B.a.B.e.

Pregledavate 15 postova - 46 do 60 (od ukupno 63)
Odgovor na: Odgovori #813 u Razvod braka
Vaše informacije: