Početna Forum Imovinski odnosi i podjela bračne stečevine Podjela bračne stečevine

  • This topic has 217 odgovora, 1 sudionik, and was last updated prije 1 month by VJEKOSLAVA.
Pregledavate 15 postova - 121 do 135 (od ukupno 218)
  • Autor
    Postovi
  • #741 Odgovori
    Vesna
    Gost

    Postovani,moj otac 10 godina nakon smrti nase majke,nas brace je troje,počeo je zivjeti sa zenom u njegovoj kuči koju su napravili za zivota nase majke.Otac je umro i u razgovoru sa njegovom zenom nevjencanom
    sa kojom smo u dobrim odnosima molimo da uzme dozivotno ùzivanje ali ona želi svoj dio koji bi dala nekome a svoje nekretnine za vrijeme dok je živjela sa ocem je darovala kcerki svojoj iz proslog braka.Ima li ona pravo s obzirom da je sve steceno prije? LP

    #744 Odgovori
    Vesna
    Gost

    Rastavljena sam nakon 40 godina braka,nakon razvoda sam bila u mobilnoj kucici,onda me potjerao,dali imam pravo bit,u mobilnoj kucici u njegovim dvoristu,prominio mi bravu i istjerao iz nje,ja sam otplacivala kredit 5 godina ,u vrijeme trajanja braka

    #746 Odgovori
    Sanja
    Gost

    Poštovana,
    Tokom 20 g braka suprug i ja stekli smo 2 stana, jedan je bio u najmu i isti je bio prodan na insistiranje supruga koji je već tad znao da će se rastati, kako bi zatvorio kredit koji je imao za drugi stan u kojem smo živjeli a dio novca je uložio u kupovinu zemljišta. Nakon godinu dana otišao je i ostavio mene i dvoje punoljetne djece s obrazloženjem da nam ostavlja stan u kojem živimo i nešto ušteđevine jer ja sam imala stambeni kredit za taj stan i visina rate bila je u visini moje cijele plaće. Stan smo djeca i ja morali prodati i zatvorila sam kredit tim sredstvima i od ostatka novca kupila stan gdje sad živimo djeca i ja. Stan koji sam prodala bio je u vlasništvu mog supruga i mene. On je uredno potpisao kupoprodaji ugovor i pristao da sredstva idu na moj račun i da kupim stan gdje ćemo djeca i ja živjeti. Rekao je da zemljište koje je kupljeno nakon prodaje prvog stana ide njemu bez obzira što smo i to dijelili na pola. Nakon izvjesnog vremena podnio je zahtjev za razvod braka. Sada se sjetio Nakon godine i pol od razvoda da nismo potpisali sporazum o podjeli imovine. Moje je pitanje šta da radim. Dali da potpisujem taj sporazum jer više nemamo što podijeliti. Ja imam stan a on je zemlju prepisao na sina i mene prisilio da i ja to uradim. Strah me samo da ne zatraži možda isplatu ili nešto slično. I ima li uopće pravo na moj stan. Moram navesti da je on prije 3 godine otišao i da živi sa drugom ženom. Skrivao je godinu i pol da živi s njom jer je tek prije godinu i pol zatražio razvod i to sporazumno bez djece. Ja sam zatražila nedavno podjelu djece na PK jer na to imam pravo i tu je on reagirao i sad traži da potpišem sporazum o podjeli imovine za koji ne znam kako će izgledati. Moram navesti da nisam podnijela zahtjev za alimentacija jer djeci svaki mjesec uplaćuje iznos koji proslijeđuje kao školarinu. Bitno mi je samo da nema pravo na stan koji sam kupila. Odnosno dali ima pravo na taj stan. Ako ima koje su moje mogućnosti da to spriječim.

    #748 Odgovori
    maya elijah
    Gost

    pozdrav svim mojim prijateljima vani, svatko tko danas čita ovo svjedočanstvo trebao bi slaviti sa mnom i mojom obitelji jer je sve počelo kao šala za neke ljude, a drugi su rekli da je nemoguće. Moje ime je Shira elijah i sretno sam oženjen, dvoje djece i ljupkom ženom. Mojoj obitelji se dogodilo nešto strašno, ostao sam bez posla, a supruga je napustila kuću jer se nisam mogao brinuti o sebi i potrebama. Moja obitelj. Ona i moja djeca u tom trenutku. Uspio sam devet godina, nijedna žena me neće podržati da se brinem o djeci. Pokušavam poslati testove svojoj supruzi, ali ona me blokira u komunikaciji s njom. Pokušavam razgovarati s njenom prijateljicom i obitelji, ali ipak znam da mi netko može pomoći i prijavio sam se tada na toliko prijatelja, ali oni me i dalje neće zvati, sve dok ne dolazi vjerni dan koji nikad u životu neću zaboraviti. Kad sam sreo svog starog prijatelja objasnio sam sve svoje poteškoće i on mi je pričao o sjajnoj osobi koja mu pomaže da nađe dobar posao u kompaniji Coca Cola i rekao mi je da piše, ali ja sam osoba koja nikada ne vjeruje u pravopis, ali ja odlučio probati i dr. Alaba me uputio i pokazao mi što da radim. U sedam dana ručka čarolija. Slijedite sve upute i dobro učinite ono što je tražio od mene. Dr Alaba je siguran da će sve proći kako treba i da će me supruga ponovno vidjeti nakon prekrasnog posla dr. Alabe. Nazvala me supruga na nepoznati broj i ispričala mi se i rekla mi da joj jako nedostajem i da se naša djeca i moja žena vraćaju kući. Danas vodim tvrtku Paragon u SAD-u. Preporučam vam da ako imate bilo kakvih problema pošaljete e-mail na ovaj {dralaba3000@gmail.com} ili mu WhatsApp putem njegovog kontakta ispod +1(425) 477-2744 Hvala dr. ALABA. i dobit ćete najbolji rezultat. Uzmite stvari zdravo za gotovo i to će vam oduzeti. Želim vam najbolje …….

    #752 Odgovori
    Dragana
    Gost

    Postovani!
    Moja drugarica u svadji sa muzem, nece da se razvedu, muz predlaze da ona se iseli u drugi stan(koji je na ime majke od muza, al stan je kupio muz u vrijeme braka, al na majku stavio stan) pa on predlaze da taj stan majka prepise na nju moju drugaricu, Sta treba drugarica pri prepisu stana kod notara, plasi se posle da opet dijeli stan posto su u braku, mozeli kakav ugovor da je 100% njen stan,Hvala unaprijed Dragana

    #755 Odgovori
    Sanja
    Gost

    Postovani trebam savjet pred razvodom smo braka sklopljen 2003g nezivimo unazad 2g skupa 4 djece 2 punoljetnih 2 maloljetnih 1 mlt.s ocem 2 mlt.s majkom u postanarskom stanu.Kuca je od suprugovih roditelja koji su preminilu te su nasljedili on i brat imovinu,u vrijeme trajanja bracne zajednice puno je ulozeno u kucu podignut kat prije 3god.Kada smo stupili u brak imali smo dvije sobe,danas je preimenovano u 2 stana prvi kat kuce i potkrovlje,dali imam pravo traziti svoj dio i koliki je rok zakonski nakon razvoda?Trenutno je prvo saslusanje bilo na sudu oko braka i djece,nista od imovine nije se razgovaralo.Mozete li me uputiti u sljedece korake prava koja imam ako imam za potraznjom dijela u kuci koju smo skupa gradili?Lp Hvala

    #758 Odgovori
    Sanja
    Gost

    Pozdrav,
    Rastajemo se uskoro ali nedavno dobila novce od prodaje stana pokojne majke. S tim novcima kupila kuću. Pitanje je dali će muž onda imati pravo na pola? Hvala

    #760 Odgovori
    Iris
    Gost

    U braku sam 13 god .niti ja ni suprug nismo u dobro zadnjih 7 god.dvoje dijece.stan je na suprugovog oca koji nikada tamo nije živio ,također osim tog stana imaju još dvije nekretnine.zanima me dali me mogu izbaciti s djecom na ulicu iz tog stana??
    Tu je i informacija da smo imali obrt i firmu i još imamo na suprugovo ime .novac se samo ulagao za svekra
    Alimentacija mi nije čak ni bitna .nego primanja samo radi stana i režija danas idu nenormalno visoko ,najbitniji mi je siguran krov djeci nad glavom

    #761 Odgovori
    Jasna
    Gost

    Poštovani,

    razvela sam se od supruga sporazumno u svibnju ove godine, on radi u BiH i tamo je bio prijavljen i dok je trajao naš brak, dok smo ja i djeca cijelo vrijeme prijavljeni u Metkoviću.
    U braku smo kupili u Metkoviću zajednički stan od 100m2 kojeg bi suprug sad prodao i djelio “pola-pola” jer tvrdi da “institut obiteljskog doma i prava na stanovanje u njemu” ne vrijedi za naš stan jer je veći od 45 četvornih metara. Kao alternativu nudi da će me on isplatiti.

    Je li je točno da taj dio zakona vrijedi samo za stanove manje od 45m2 za roditelja s jednim djetetom te po deset četvornih metara za svako sljedeće dijete?

    I meni i njemu je naš stan jedina nekretnina i nebi željela da ja i djeca moramo stan napustiti jer su djeca vezane za našu ulicu i njihove prijatelje.

    Koja su moja prava u tome slučaju?

    Hvala unaprijed i srdačan pozdrav

    #765 Odgovori
    Sonja
    Gost

    Poštovani, u izvanbračnoj smo zajednici više od 10 godina tijekom koje smo živjeli kao podstanari na raznim adresama i još uvijek smo podstanari, ali gradimo kuću. Nisam sigurna hoće li partner ostati sa mnom, a kuća i zemljište je na njega kao i automobil. Imam li ikakva prava na kuću i je li postupak kompliciran s obzirom da nije brak nego izvanbračna (ovjereno kod Javnog bilježnika). Hvala.

    #770 Odgovori
    ANA
    Gost

    Poštovani,
    U braku sam više od 15 godina i za to vrijeme smo stambeno zbrinuti kupnjom kuće u mjestu K. od države. Kuća je kupljena 2010. godine za stambeno zbrinjavanje supruga, mene i dvoje djece, ali to nije navedeno na kupoprodajnom ugovoru već na ugovoru o najmu koji je bio preduvjet za sklapanje kupoprodajnog ugovora (i navodi se u kupoprodajnom ugovoru). Kuća je kupljena za nešto manje od 77.000,00 kuna. Dio iznosa od 60.000,00 kuna je plaćen na način da su mi roditelji taj novac darovali za što postoji dokaz (bankarske transakcije). 12.000,00 kuna je osigurano iz kratkoročnog kredita kojeg sam ja podigla, a ostatak je zajednička zarada. Kasnije smo kupili kuću na selu u mjestu G. koja nije skroz uređena i nema riješeno grijanje. Kuća na selu je kupljena nenamjenskim kreditima koje sam ja podigla prije pet godina i još se otplaćuju. Kuća u mjestu G. je u lošijem stanju i manja od kuće u mjestu K. Kuća u mjestu G. je upisana u zemljišnim knjigama i katastru na moje ime, a kuća u mjestu K. na supruga. Moj suprug sada tvrdi da je kuća u mjestu K. cijela njegova, a ova na selu moja te me želi iseliti iz kuće u mjestu K.. Ja sam u kuću u mjestu K. puno uložila te sam i nekoliko puta dizala kredit: za centralno grijanje, za promjenu stolarije, za uređenje apartmana itd. Roditelji su mi dodatno za tu kuću dali novce i za namještaj prilikom useljenja (oko 5000 eura). Ja predlažem suprugu da se na obadvije kuće upiše suvlasništvo u jednoj polovini, a da mi on mora platiti 60.000,00 kuna za kuću u mjestu K. i da mora plaćati kredit za kuću u mjestu G. Suprug tvrdi da je cijela kuća u mjestu K. njegova i da će mi isplatiti 60.000,00 kuna, a ja neka idem mjestu G.
    Molim Vas da mi odgovorite može li me suprug otjerati iz ove kuće koja je čak kupljena za stambeno zbrinjavanje od države te da li ja imam pravo da mi se isplati 60.000,00 kuna s kamata s obzirom da taj novac nisam zaradila za vrijeme braka nego sam dobila na poklon od roditelja.

    #775 Odgovori
    Božica
    Gost

    Poštovani, vlasnici ja i suprug biši smo pola svako kuće, ja trenutno živim u toj kući s maloljetnom kčerkom a on je sada u zatvoru zbog pokušaja da me ubije i to pred djecom tada su bile maloljetne dok starija je sada punoljetna i živi s dečkom a maloljetna je s menom u toj kući koju imamo riješeno da imamo zajedničko vlasništvo, pa bi vas molila da mi date savjet šta bi mogla napraviti da ostanem u toj kući s njom ili ne, jer činjenica je da ni on ni ja ne možemo jedno drugo isplatiti jer nismo kreditno sposobni a on je nasilnik i kronični alkoholićar, a druge imovine nemamo ni ja ni on a on će se vratiti u kuću nakon izlaska iz zatvora kod nas a mi ne možemo živjeti s njim tako ni on s nama, rastala sam se od njega nakon 24 godine braka da li bi se moglo nešto riješiti u vezi toga da on pri izlasku ne dođe kod nas niti mi da njega vidimo da ja i kćerka maloljetna ostanemo živjeti u toj kući dok se ona ne i školuje ako je to pravno moguće jer on ima svoja primanja, i nema se o kome brinuti lp.

    #776 Odgovori
    Mateja
    Gost

    Poštovani, imam jedno pitanje.
    Naime bivši suprug i njegovoga obitelj ne želi mi vratiti stvari koje sam kupila prije i za vrijeme trajanja braka. Sve te stvari sam uzela na kredit kojeg cu uskoro i isplatiti do kraja. Nažalost moram i plaćati kredit bivšeg supruga jer sam mu podpisala za jamca a on radi na crno.
    Za neke stvari sam i sentimentalno vezana pošto je te stvari posudio moj bolestan otac.
    Imali nade da dobijem stvari natrag
    Hvala

    #777 Odgovori
    uun
    Gost

    Mi smo financijski stručnjaci sposobni dati kredit u iznosu koji Vam je potreban i pod uvjetima koji olakšavaju život.
    Područja u kojima vam mogu pomoći:

    * Financijski
    * Stambeni zajam
    * Investicijski zajmovi
    * Konsolidacija duga
    * Kreditna linija
    * Druga hipoteka
    * Stjecanje kredita
    * Osobni zajmovi
    Whatsapp: +1215660 7434

    E-pošta: mrslindarobertloanfirm@gmail.com

    https://mrslindarobertloan.wixsite.com/website

    #781 Odgovori
    Vanja
    Gost

    Poštovani molim Vas da mi objasnite ako je ikako moguće moje pitanje.
    Bila sam u braku 8 godina
    djevojčicu sam imala iz prijašnje veze,živjeli smo u njegovoj kući i potpisala sam ugovor o doživotnom uzdržavanju s suprugom.
    Nakon 8 god.sam se rastala sporazumno i raskinula ugovor o doživotnom uzdržavanju. Suprug je preminuo nakon godinu dana i tu nastupa njegova kcer koja uzima sve sebi,prodaje nekretninu,mene uopce ne obavještava u ničemu sto se tice sahrane, prodaje itd. Dal imam pravo na tužbu?

Pregledavate 15 postova - 121 do 135 (od ukupno 218)
Odgovor na: Odgovori #760 u Podjela bračne stečevine
Vaše informacije: