Početna Forum Imovinski odnosi i podjela bračne stečevine Podjela bračne stečevine

  • This topic has 217 odgovora, 1 sudionik, and was last updated prije 1 month by VJEKOSLAVA.
Pregledavate 15 postova - 76 do 90 (od ukupno 218)
  • Autor
    Postovi
  • #668 Odgovori
    Manuela
    Gost

    Postovane dobar dan! U braku sam bila 18 godina i suprug trazi rastavu!. Problem je u podjeli imovine radi koje smo ba sudu. On je bio izasao iz stana i vratio se nakon 5 mj i poceo maltretirat, vrijedan bila je pozvana policija no nije nista rjeseno i ovo postaje sve vise neizdrzivo i za mene i djecu. Sada zanima me ako se i selim iz stana dali gubim pravo na bracni stecevinu ili ne? Na skrbi kazu i selite se radi svog mira i vase djece a odvjetnik ne ni slucajno. Hvala

    #669 Odgovori
    Julia
    Gost

    Poštovani!
    Suprug i ja smo se sporazumno razveli prije mjesec dana
    Imamo dvoje punoljetne djece. Usmeno smo se dogovorili da ja i mlađi sin ostajemo živjeti u obiteljskoj kući,a on će renovirati kuću od pokojne mame pa će se tamo preseliti. Dogovorili smo se također usmeno(pošto je on odbio ići kod javnog bilježnika) ako dođe do prodaje obiteljske kuće,ja njemu isplaćujem 40 posto od prodane vrijednosti
    E sada.. U međuvremenu se puno toga odvijalo. Prije samog razvoda,on je prodao dvorišni stan,novce stavivši u svoj đep. Saznala sam i da ima osam godina ljubavnicu puno mlađu od sebe. Sad odjedanput on zahtjeva da ja odem kod javnog bilježnika dati izjavu da ću ga u slučaju prodaje isplatiti. Napominjem,kuća je na mom imenu
    Ljepo vas molim da mi date savjet,jer ovo psihološko maltrwtiranje nikad neće prestati
    Hvala unaprijed

    #670 Odgovori
    Erika
    Gost

    Postovani,
    Koja je procedura za podjelu financijske imovine (ušteđevina) stečena u braku, iako takva imovina u vrijeme podjele možda ne postoji?

    #671 Odgovori
    Iva
    Gost

    Dobar dan imam jedno pitanje ,prije godinu dana prestala je vanbračna zajednica ,postoji nekretnina u kojoj živim sa dva malodobna sina i placam kredit još 25 godina ,i još jedna koja je spojena uz nas stan od 25 kvadrata .za to sam na svoje ime prije 5 godina digla kredit .placam sva davanja za jednu i drugu nekretninu placam kredit ,koja prava ima bivsi vanbračni partner .jer on ne želi nikakav dogovor ,ne odaziva se mom odvjetniku i govori da mu ja moram prepisati garsonjeru ili isplatiti pa me zanima koji je to dio za isplatu .moram napomenuti da on svih tih 5 godina nije radio ,tj.od kad sam digla kredit za stan .a ujedno sam eto i šefu mjesecno placala 1500 kn kako bi mi digao prosjek za placu da mi mogla dignuti kredit od 60000 eura .a ujedno smo i za stan posudili novac od prijatelja koji on isto ne želi riješiti a radi se o 10000 eura .zahvaljujem

    #672 Odgovori
    Loredana
    Gost

    Kupljen stan u izvanbračnoj zajednici
    Koji glasi na izvanbracnog supruga i koji plaća trajnim nalogom ratu kredita.
    Izv. zajednica je trajala 3 i pol godine i došao je kraj. Koja su moja prava na stan?
    Oboje smo zaposleni (on je placao kredit a ja rezije i hranu i sve ostalo)
    Pozz

    #673 Odgovori
    Mirjana Kruhak
    Gost

    Poštovana,
    nakon 34,5 godine braka sporazumno smo se razveli, suprug je pokrenuo razvod. Unazad 5 godina me je zlostavljao psihički i fizički te sam ga prijavila centru za socijalnu skrb a oni policiji. Udaljen je iz kuće, trenutno je kod svoje mame, postupak još traje.
    Sada dolazim na pitanje o imovini. Prije 10 godina počeli smo graditi kuću u kojoj sada živimo, imamo dvoje odrasle djece (33 i 28 godina). U kuću smo uselili pred 5 goodina.
    Nekako u to vrijeme je počeo i propadati brak, kasnije sam to povezala s njegovim ljubavnim avanturama i zlostavljanjem.

    Kuću smo izradili od sredstava koje smo dobili od gospođe o kojoj smo se brinuli oko 15 godina (on i njegova mama su sklopili ugovor o dosmrtnom uzdržavanju gospođe). Kada sam ih pitala zašto i moje ime nije gore rekao je da se podrazumijeva da je pola moje. No sada kada smo se razveli kaže da je on to naslijedio i da ja nemam nikakva prava na kuću.

    Napominjem da on zadnjih 10 tak godina ne radi, ja plaćam sve račune, hranu, školovanje i sve što jedna obitelj treba. U zadnjih nekoliko godina pomaže mi i sin jer se zaposlio.
    Kćer je završila fakultet, sve sam ja financirala. Ona se nedavno zaposlila.

    Moj će bivši suprug pokušati, to je najavio, mene “izbaciti” iz kuće, nakon 35 godina braka, tvrdeći da ja nisam ništa stekla. Imam 42 godine staža, još uvijek radim i dalje plaćam račune, pa i račune u dijelu kuće njegove mame, jer on nema novaca (a ima za izlete s prijateljicama, prošle godine dobio je nasljedstvo od pokojnog djeta, nekoliko tisuća eura i sve je “spiskao” na svoje provode). Sada želi dokazati da je i ovo sve njegovo. Brinula sam o pokojnoj gospođi više nego on. imala je 90 godina.
    Recite mi koja su moja prava. Zahvaljujem i pozdravljam vas.

    #674 Odgovori
    polkm
    Gost

    Prijavite se

    Ovo je evropska organizacija osnovana da pomogne ljudima kojima je pomoć potrebna, poput finansijske pomoći. I pomozite im da se izvuku iz svojih financija
    kriza. Ako vam nedostaje gotovine i treba vam financijska pomoć, beta rješenje kredita je najbolje rješenje. Obratite se službi za pomoć covid19 na, pošaljite nam e-poštu (covid19@washtransfer.com) ili (covidrelief403@gmail.com) posjetite našu web stranicu http://www.washtransfer.com
    možete se prijaviti i kvalificirati za kredit brzo, jednostavno.
    Naši zajmovi do plaće brzi su i jednostavni način da brzo dođete do gotovine!
    Treba li vam kredit za plaćanje računa?
    Treba li vam financijska pomoć?
    Trebate li lični zajam za osiguranje kuće?
    Naše. Vizija je predstavljanje vaših finansijskih problema

    #675 Odgovori
    likopr
    Gost

    PROČITAJTE MOJE SVEDOČENJE O KAKO SAM DOBIO KREDIT IZ PRAVOG I OBIČNOG KREDITA
    TVRTKA KOJA SE ZOVE JOSE LUIS LONDOVA, LJUDSKO SAM DANAS I BOG
    BLESS JOSE LUIS FOND.

    Zdravo,
    Moje ime je Lady liakopouloui. Ja sam iz grčke Soluna, udata sam, u potrazi sam za istinskom kreditnom kompanijom u proteklih 5 mjeseci, a sve što sam dobio je gomila prevara zbog kojih sam im vjerovala i na kraju dan, uzeli su moj novac ne dajući ništa zauzvrat, izgubila sam svu nadu, zbunila sam se i frustrirala, vrlo mi je teško prehraniti porodicu, nikad nisam željela imati nikakve veze s kreditnim kompanijama na internetu, pa otišao sam posuditi nešto novca od a
    prijatelju, rekao sam joj sve što se dogodilo, a ona je rekla da mi može pomoći, da poznaje kreditnu kompaniju koja mi može pomoći s bilo kojim iznosom kredita koji mi treba s vrlo niskom kamatnom stopom od 2%, da je upravo dobila kredit od njih me uputila kako da se prijavim za kredit, učinio sam baš onako kako mi je rekla, prijavio sam se s njima na e-mail: (joseluisloans@gmail.com), nikada nisam vjerovao, ali pokušao sam i na moje najveće iznenađenje zajam u roku od 24 sata, nisam mogao vjerovati,
    opet sam sretan i bogat i zahvaljujem Bogu što ovakve kreditne kompanije još uvijek postoje na ovim prevarama, molim vas, savjetujem sve one koji trebaju zajam da odaberu
    (joseluisloans@gmail.com) oni vam nikada neće iznevjeriti, a vaš život će se promijeniti kao i moj. Brzo kontaktirajte Jose Luis zajam danas i uzmite svoj zajam od njih, Bog blagoslovio Jose Luis
    kompanije za njihovu originalnu ponudu za zajam.
    Obavezno kontaktirajte kompaniju Jose Luis za zajam jer sam uspješno dobio zajam od ove kompanije bez stresa

    #676 Odgovori
    likopr
    Gost

    PROČITAJTE MOJE SVEDOČENJE O KAKO SAM DOBIO KREDIT IZ PRAVOG I OBIČNOG KREDITA
    TVRTKA KOJA SE ZOVE JOSE LUIS LONDOVA, LJUDSKO SAM DANAS I BOG
    BLESS JOSE LUIS FOND.
    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    Zdravo,
    Moje ime je Lady liakopouloui. Ja sam iz grčke Soluna, udata sam, u potrazi sam za istinskom kreditnom kompanijom u proteklih 5 mjeseci, a sve što sam dobio je gomila prevara zbog kojih sam im vjerovala i na kraju dan, uzeli su moj novac ne dajući ništa zauzvrat, izgubila sam svu nadu, zbunila sam se i frustrirala, vrlo mi je teško prehraniti porodicu, nikad nisam željela imati nikakve veze s kreditnim kompanijama na internetu, pa otišao sam posuditi nešto novca od a
    prijatelju, rekao sam joj sve što se dogodilo, a ona je rekla da mi može pomoći, da poznaje kreditnu kompaniju koja mi može pomoći s bilo kojim iznosom kredita koji mi treba s vrlo niskom kamatnom stopom od 2%, da je upravo dobila kredit od njih me uputila kako da se prijavim za kredit, učinio sam baš onako kako mi je rekla, prijavio sam se s njima na e-mail: (joseluisloans@gmail.com), nikada nisam vjerovao, ali pokušao sam i na moje najveće iznenađenje zajam u roku od 24 sata, nisam mogao vjerovati,
    opet sam sretan i bogat i zahvaljujem Bogu što ovakve kreditne kompanije još uvijek postoje na ovim prevarama, molim vas, savjetujem sve one koji trebaju zajam da odaberu
    (joseluisloans@gmail.com) oni vam nikada neće iznevjeriti, a vaš život će se promijeniti kao i moj. Brzo kontaktirajte Jose Luis zajam danas i uzmite svoj zajam od njih, Bog blagoslovio Jose Luis
    kompanije za njihovu originalnu ponudu za zajam.
    Obavezno kontaktirajte kompaniju Jose Luis za zajam jer sam uspješno dobio zajam od ove kompanije bez stresa

    #679 Odgovori
    Doris
    Gost

    Poštovana,
    Nakon 21 godine braka želim podnijeti razvod.17 godina stanujemo u kući suprugovih roditelja koju smo adaptirali zajedno. Dali imam nakon razvoda nekakva prava podjele bračne stečevine s obzirom da je kuća još uvijek u vlasništvu njegovih roditelja i kako utvrditi vrijednost ukoliko imam pravo na podjelu?

    #680 Odgovori
    Sarah
    Gost

    Situacija je ovakva.
    Posjedujem nasljeđenu nekretninu stečenu izvan braka. Sada sam u braku.
    Ako je prodam i kupim drugu nekretninu ili zamijenim tu izvanbračnu nekretninu s drugom nekretninom, da li ta druga nekretnina spada u bračnu stečevinu budući da se zamjena desila dok sam u braku?
    Hvala.

    #689 Odgovori
    Petra
    Gost

    Poštovani,bivši suprug napustio je naš zajednički stan prije godinu i pol.Stan je gruntovno pola-pola,on želi isplatu od 40 000 eura.Platili smo ga 65 000 eura u kešu.Ja ga trenutno nemam od kud isplatiti.Prijeti se dražbom stana putem diobe bračne stečevine.Zanima me, dal se mene može s dijetetom od 3 godine “izbaciti” iz vlastitog stana s obzirom da se ne slažem sa prodajom svoje polovice. Hvala.

    #691 Odgovori
    Ana
    Gost

    Poštovani, molim vas da me savjetujete u vezi raspodjele i obveza nakon prekida braka. Suprug je otišao živjeti u iznajmljeni stan, inače smo živjeli u stanu u vlasništvu mojih roditelja i u njega ulagali. U njemu ostajemo djeca i ja. Imamo ušteđevinu, malodobno dijete od 12 godina i punoljetno dijete koje studira. Ako djeca ostaju samnom živjeti koje su obaveze oca? Što podrazumijeva alimentacija i smatra li se uzdržavanje punoljetnog djeteta alimentacijom? Kako se određuju iznosi za maloljetno, a kako za punoljetno dijete. Ako je sve stečeno u braku zajedničko, mislim da iznos ušteđevine trebam umanjiti za ulaganja u stan, je li to ispravno. Hvala.

    #696 Odgovori
    Zoran
    Gost

    Molim vas odgovor na sljedece pitanje…stan u kojem sam zivio sa suprugom,majkom i sinom je 1/1 bio na moje ime i prezime..poklon od pokojnog oca…prilikom prodaje stana a razvod braka je vec bio u tijeku kupci koji su kupili MOJ stan su trazili pisanu potvrdu od moje supruge da pristaje na prodaju stana jer su se plasili da ona nebi potrazivala od njih nesto za taj stan..supruga je dala suglasnost ali je trazila 7.500 eura da se isplati na njen tekuci racun..mogu li sudskim putem potrazivati tih 7500 eura od supruge jer je stan MOJ 1/1 i to poklon od pokojnog oca….
    I drugo pitanje sta sa kreditom koji sam ja podigao za vrijeme braka?..morala li supruga preuzeti placanje pola kredita do isplate istog…hvala

    #697 Odgovori
    Tanya monroe
    Gost

    Želim da svijet poznaje sjajnu osobu koju većina ljudi poznaje pod imenom vudu gospodar, koja ima savršeno rješenje za probleme veza, brakova i zdravstvenih problema. Glavni razlog zašto sam otišla kod vudu-gospodara bio je tražiti rješenje za vraćanje muža i zatrudnjeti jer me suprug napustio jer nisam mogla zatrudnjeti nakon 14 godina braka. Nedavno sam na internetu pročitao nekoliko svjedočanstava koja su neki ljudi pisali o vudu Gospodaru, i bio sam jako zadovoljan i odlučio sam zatražiti pomoć. Savršeno je odradio svoj posao natjeravši mog supruga da mi se vrati i zatraži oprost, nekoliko mjeseci kasnije začela sam. Sada sam ponosna majka blizanaca, dječaka i djevojčice, a suprug me nikada nije prestao voljeti i živimo vrlo sretni zajedno. Ne mogu prestati objavljivati ​​njegovo ime na Internetu zbog dobrog posla koji je učinio za mene. Svatko kome je potrebna njegova pomoć trebao bi ga kontaktirati putem e-pošte [voodooconnect60@gmail.com] ili ga dodati na whatsapp [+234 8097014925] Možete ga kontaktirati već danas kako biste riješili svoje probleme i zauvijek ostali sretni.

Pregledavate 15 postova - 76 do 90 (od ukupno 218)
Odgovor na: Odgovori #671 u Podjela bračne stečevine
Vaše informacije: