Početna Forum Obiteljsko nasilje Obiteljsko nasilje

Pregledavate 15 postova - 31 do 45 (od ukupno 53)
  • Autor
    Postovi
  • #889 Odgovori
    Mirjana
    Gost

    Pozdrav…
    Imam namjeru da se rastanem nakon 23 godine braka u kojem sam ja bila hranitelj , roditelj , …a on iz interesa i već unaprijed isplanirao da živi kao gost … ubrzo je otkrio da je lijen , lažljiv , gotovan , potrošač …
    Trenutno je to neizdrživo… prijave policiji zbog čega nije nikada ništa odležao… prijeti svakodnevno da će me izbaciti iz kuće ( iako sam bolesna i nesposobna za rad. Poštovanje i solidarnosti nema. Ispred sina koji me brani koliko je to moguće , ponižava me , dok se ja brinem za njegovu nepokretnu majku od 85 godina…
    Prokockao je stan , bankrotirao sa obrtom , servis za popravak cipela , koji je tako dobro radio da sam bila solventna za kredit za kupnju stana od 70 m/2 – na moj obraz i trud ….
    Odakle da počnem. Molim Vas ⁹95 818 5457 zahvaljujem se unaprijed 👍

    #892 Odgovori
    B.A.B.E.
    Ključonoša

    Poštovana Mirjana,

    naša pravnica Vas je danas oko 11,00 h pokušala danas dobiti telefonom. Možda bi Vam bolje odgovaralo da dođete osobno. Ako želite osobno doći, molimo da nas kontaktirate na te. 01 4663666 radi dogovora.

    Srdačni pozdrav,
    B.a.B.e.

    #901 Odgovori
    Anonimna
    Gost

    Postovani,
    Javljam se vezano uz fizicko i mentalno zlostavljanje u mojoj obitelji. Naime moj tata ima neljeceni PTPS i sigurno jos neki poremecaj licnosti koji nije dijagnositiciran buduci da odbija bilo kakvo ljecenje. S obzirom da cesto snove mijesa sa stvarnoscu, umislja stvari, moguce je da ima i ranu fazu sizofrenije. Godinama mamu kontrolira i ima ljubomorne ispade, no sada je doslo do faze da izmislja price, da joj kontrolira kretanje, ne smije nigdje sama ici, ne smije se druziti s ljudima, pa cak niti s familijom, kontrolira joj telefon, i ako ju slucajno ne nadje doma, krene drama, razbijanje stvari po kuci i prijetnja da ce ju ubiti. Jednom je njegov bijes bio toliko izvan kontrole da ju je toliko cvrsto stiskao da nije mogla sakriti vise masnice po rukama. Kad je on drugi dan vidio masnice, pitao ju sta je to, ona mu je rekla da joj je on to napravio, on se sokirao i poceo plakati da se niceg ne sijeca. Nama je svima jasno da je on bolesan. S puno ljubavi smo pricali i molile ga da ide na ljecenje, al on kaze da je on zdrav 🙁 Prijetnje su pocele biti zabrinjavajuce, govori da vec ima isplaniran plan kako ce je ubiti, samo je pitanje vremena. Prestala je spavati od straha. 🙁 Ako ju ja molim da ga ostavi, ona smatra da nema izlaza jer sa 55 ju nitko nece zaposliti vise, nema nista svoje iako je cijeli zivot vodila njegov biznis te ako ostane u istom gradu joj nece dati mira, a za novi grad nema nista da krene ispocetka. Ona je totalno mentalno istrosena i htjela bi ici kod psihologa da prica s nekim, al naravno ne smije napusititi kucu… Prijaviti policiji ga nece jer smatra da joj nece pomoci i da ce ga to mozda jos vise razljutiti i nedaj Boze navesti da napravi skandal. Zvali smo psihijatra za savjet ali nam je receno da tata mora dobrovoljno doci na ljecenje. Iskreno sam ocajna da je krug ovako zatvoren i da situacija izgleda bezizlazna… Bila bi Vam zahvalna na bilo kakvom savjetu ili pomoci jer ne mogu vise gledati kako mi mama tiho odlazi… Hvala do neba unaprijed.

    #910 Odgovori
    Ivona
    Gost

    Poštovani,
    15 godina sam bila u braku sa čovjekom koji me psihički zlostavljao. Ponižavao, Omalovažavao, vrijeđao, svakakve stvari mi govorio. Otvori sve prozore pa mi govori da sam kurva. U istom smo dvorištu sa mojima. Otac je umro, majka se odselila, baka je nepokretna, brat se propio.. Situacija još gora. Majka hrani bratove paranoične ideje da mu netko hoće naštetiti, tj. ja. Muž se odselio. Sama sam sa kćerkom. Brat je pijan svaki drugi dan, uzima opijate, živi sa muškarcem. Luduje na sve načine. Baka je slijepa i gluha i još je i kuk slomila. Za nju se treba pobrinuti.
    Cijeli život su me tjerali iz kuće, nisam otišla. Nemam kud. Ostala sam sama sa kćerkom od 13 godina. Svi me zlostavljaju cijeli život. Imam 49 godina. Muž me optužuje čak i za to da sam mu upadala u riječ. Nema šta drugo naći. Ološi. Teško mi se nositi sa svime. voljela bih psihološku pomoć. Želim biti dobro za kćer. I jesam dobro. Uglavnom. Ne pokazujem negativne osjećaje nigdje. Situirana sam. Imam posao. Kćer je odlična učenica.

    #912 Odgovori
    B.A.B.E.
    Ključonoša

    Poštovane,

    naša nova psihologinja počinje s radom 24. srpnja pa vas pozivamo da nam se javite tog datuma radi upisivanja u raspored kako biste mogle dobiti besplatnu psihološku pomoć.
    Možete nas nazvati na 01/4663 666.

    Srdačan pozdrav,
    B.a.B.e.

    #944 Odgovori
    Kikolina
    Gost

    Poštovani!

    Suprug i ja smo kratko u braku, 3 godine. On je dosao iz Bosne i zivimo u kuci moje mame. Imamo bebu od 8 mjeseci. On me unatrag zadnjih godinu bas dosta psihicki maltretirao. Kad bi bio ljut nazivao bi me kurvom i to sa puno mrznje i bjesa. Jednom je prilikom potrgao ventilator od bjesa. Jednom mi je prilikom prijetio da ako cu ga prijaviti policiji da ce me ubiti. Kad je bio dobre volje, bilo bi sve ok, par puta se ispricao da sori zato sto sam vikao, al nije nicime pokazao da je svjestan da me posteno uplasio. On cak vjeruje da tako treba sa ljudima – strogo i oštro i sa vikanjem. Na poslu je vikao na svoje kolege, to mi je sam svjedocio. Neznam sto da napravim, fizicki me nije nikad udario, ali je razbio neke stvari vec par puta, recimo taj ventilator , kao i svoje slusalice koje sam mu bila kupila… njegovo me ponasanje bas dosta uznemirilo i razmisljam da ga prijavim za psihicko zlostavljanje… ne zelim da djete odrasta uz nekoga ko ima tako kratak fitilj, evo jucer je rekao “fuj djeca” jer se djete plakalo i jer ga je bilo teze uspavati. Znao je biti i super prema djetetu igrati se sa njim, ali sa stresnim situacijama se nije jos naucio nositi i tada bi okolina obicno trpila njegove izljeve. On ima brata u Bosni koji je dosta problematican… sto mislite da mogu ocekivati ako bi ga prijavila, dali bi on dobio samo neku opomenu i to je to ili bi ga iselili iz nase kuce i dali bi mogla dobiti zabranu priblizavanja i jos neke mjere sigurnosti? Molim vas za odgovor…

    #945 Odgovori
    B.A.B.E.
    Gost

    Poštovana Kikolina,

    u slučaju prijave nasilja suprug ne bi dobio samo opomenu, već bi vrlo vjerojatno bio pokrenut kazneni postupak radi kaznenog djela nasilja u obitelji, u okviru kojeg se izriče mjera opreza napuštanja zajedničkog kućanstva, a u određenim situacijama čak i istražni zatvor. Ukoliko želite prijaviti supruga, predlažemo da dođete u naše savjetovalište kako biste prethodno porazgovarali s pravnicom i psihologinjom i kako bi Vam bili pojašnjeni svi učinci podnošenja prijave. Također, nasilje ne trebate ići prijaviti sami (ako ste na području Zagreba) već to možete učiniti u pratnji naše djelatnice kao osobe od povjerenja. Molimo da nas za dolazak u udrugu i radi dogovora kontaktirate na tel. 01 4663666, a ukoliko živite izvan Zagreba na istom broju telefona možete se raspitati o dostupnim terminima telefonskog savjetovanja.

    Srdačan pozdrav,
    B.a.B.e.

    #954 Odgovori
    D
    Gost

    Poštovani, prije nekog vremena sam nakon svađe i fizičkog napada prijavila supruga za nasilje (nalazimo se u inozemstvu) nakon čega je dobio mjeru privremene zabrane prilaska te je on za to vrijeme otišao u Hrvatsku i prijavio mene za psihičko zlostavljanje (što nema veze s istinom). Što ja mogu očekivati nakon te njegove prijave? Još me nitko nije kontaktirao u vezi toga, ali me zanima jel to zavedeno u policiji ili u czss, gdje? Može li mi to stvarati probleme pri dodjeli skrbništva ?

    #955 Odgovori
    B.A.B.E.
    Gost

    Poštovana D,

    ukoliko Vas je suprug prijavio policiji, od policije
    možete zatražiti informaciju o tome jesu li policijski službenici
    povodom prijave sastavili optužni prijedlog te isti predali prekršajnom
    sudu,odnosno jesu li eventualno podnijeli kaznenu prijavu državnom
    odvjetništvu. Ako je podnesen optužni prijedlog prekršajnom sudu, od
    suca kojem je predmet dodijeljen u rad, možete zatražiti uvid u spis i
    prije nego što zaprimite poziv za ročište. Ukoliko je predmet poslan na
    državno odvjetništvo, u početnim fazama postupka od državnog
    odvjetništva možete zatražiti broj predmeta te zatražiti da budete
    ispitani u svojstvu okrivljenika kako biste iznijeli svoju obranu.
    Ukoliko je nasilje prijavljeno Zavodu za socijalni rad, informacije o
    postupanju povodom zaprimljene prijave, trebate zatražiti od djelatnika
    Zavoda. Osuda za nasilje u obitelji, ako nije usmjereno prema djeci,
    bilo izravno, bilo neizravno (na način da su djeca izložena roditeljskom
    sukobu) nije razlog zbog kojeg bi Vam sud oduzeo skrb nad djecom,
    međutim za više informacija predlažemo da porazgovarate s našom
    pravnicom jer iz Vašeg upita nismo primili dovoljno informacija za
    konkretniji odgovor. Također iz upita ne možemo sa sigurnošću zaključiti
    hoće li se postupak vezan za roditeljsku skrb voditi u Hrvatskoj ili
    inozemstvu te predlažemo da na tel 01 4663666 zatražite termin pravnog
    savjetovanja radi potpunijeg razjašnjenja situacije.

    Srdačan pozdrav,
    B.a.B.e.

    #956 Odgovori
    W
    Gost

    Poštovani,
    Prije par dana sam s 10-mjesečnom bebom pobjegla na policiju i prijavila supruga za silovanje, posjedovanje ilegalnog pištolja, prijetnje smrću i nasilje u obitelji. S bebom sam se privremeno smjestila na sigurnu lokaciju kod prijateljice. Pištolj mu je zaplijenjen i bio je u pritvoru nešto kratko, te je pušten da se brani sa slobode. Određena mu je i zabrana prilaska na 100 m. Ne znam kome se dalje obratiti za sljedeće korake. Ono što sam sigurna je da će mi svu imovinu uništiti iz osvete. Molim Vas da me uputite za daljnje postupanje jer ja i beba nemamo gotovo ništa niti gdje. Unaprijed hvala 🙏

    #957 Odgovori
    B.A.B.E.
    Gost

    Poštovana W,

    ukoliko ste u Zagrebu, upućujemo Vas da možete doći na
    savjetovanje u naše pravno i psihološko savjetovalište uz prethodni
    dogovor o terminu na tel. 01 4663666. Ukoliko ste izvan Zagreba, možete
    dogovoriti da se savjetovanje održi putem telefona.

    Srdačan pozdrav,
    B.a.B.e.

    #959 Odgovori
    Kikolina
    Gost

    Postovani! Gore pod rednim brojem 944 sam Vam postavila upit i hvala na odgovoru, medutim neznam zasto je vidljiva moja osobna slika. Dali je doslo do neke pogreske, kako je Vas forum registrirao moju sliku, dali preko maila ili sto, ali molim Vas da se ukloni ako je ikako moguce pogotovo zato sto bi ttebalo biti sve anonimno.
    Puno hvala, lp

    #960 Odgovori
    Biljana
    Gost

    Poštovani,u vezi sam evo skoro dvije godine,samo nakon dva tjedna je pokazao agresiju, ruzne stvari su se dogadale i nazalost jos uvijek,trazila sam na policiji da se ide lijeciti od bijesa, cekamo presudu. No medjutim evo ponovnog sam završila na hitnoj,da ne završi u zatvoru jer ima dvoje djece,rekla sam da su me vrata udarila. Ne znam sto vise ciniti,ima li netko dobar savjet

    #961 Odgovori
    Biljana
    Gost

    I molim da se ukloni moja slika ne zelim javno jer sve se sazna nazalost

    #962 Odgovori
    B.A.B.E.
    Gost

    Poštovana Biljana,

    kako biste ostvarili učinkovitu pravnu zaštitu od nasilničkog postupanja partnera, svakako bi bilo potrebno da nadležnim tijelima podnesete sveobuhvatnu prijavu, osobito uzimajući u obzir da se radi o ozbiljnom tjelesnom nasilju zbog kojeg ste morali zatražiti i liječničku pomoć, a u kojim okolnostima se očigledno nalazite u stanju ozbiljne opasnosti i ugroze.

    Dakle, premda liječnicima niste rekli da su ozljede posljedica nasilja od strane partnera, isto još uvijek možete učiniti te partnera prijaviti policiji. Ukoliko se radi o ponovljenom nasilju, protiv partnera treba biti pokrenut kazneni postupak radi nasilja u obitelji u okviru kojeg mu se mogu izreći i određene mjere, primjerice, mjera zabrane približavanja ili udaljenja iz doma, a ukoliko postoji opasnost od ponavljanja djela koja se ne može otkloniti takvim mjerama, može mu biti određen i istražni zatvor. Kao žrtva nasilja imate pravo na smještaj u sigurnoj kući te ukoliko smatrate da vam je potreban takav vid pomoći, možete nam se obratiti u svakom trenutku. Ukoliko se nalazite na području Zagreba, možemo vam pružiti uslugu pratnje osobe od povjerenja prilikom odlaska na policiju i podnošenja prijave. U slučaju da se nalazite izvan Zagreba, možemo vas uputiti na organizacije civilnog društva na vašem području.

    Budući da nam nisu poznate sve relevantne okolnosti predmetne situacije, predlažemo da se naručite za termin osobnog pravnog savjetovanja u našoj udruzi na broj telefona 014663666 te će vas naša pravnica uputiti u vaša prava i mogućnosti ishođenja pravne zaštite. U slučaju da niste u mogućnosti osobno doći, savjetovanje se može organizirati i putem telefona.

    Ukoliko ne želite podnositi daljnje prijave protiv partnera, nažalost, nadležna tijela vam ne mogu pružiti zaštitu, primjerice, izricanjem mjere opreza zabrane približavanja i sličnim mjerama budući se iste mogu izreći isključivo u okviru kaznenog ili prekršajnog postupka. Neovisno o tome, kako je prethodno navedeno, slobodno nam se možete obratiti i razgovarati s pravnicom koja će odgovoriti na sva vaša pitanja. Također, napominjemo kako u našoj udruzi možete dobiti i uslugu besplatnog psihološkog savjetovanja te ukoliko ste zainteresirani za navedeno termin također možete dogovoriti na broj telefona: 014663666.

    Srdačan pozdrav,
    B.a.B.e.

Pregledavate 15 postova - 31 do 45 (od ukupno 53)
Odgovor na: Odgovori #889 u Obiteljsko nasilje
Vaše informacije: