Početna Forum Kazneni postupak Kazneni postupak Odgovor na: Kazneni postupak

#507
Žana
Gost

Poštovani, molim vas za pomoć, ne znam ako sam u dobru temu poslala svoje pitanje.
Moj slučaj je sljedeći: kad sam izlazila iz salona pustila sam svog psa bez uzice van, naišao je gospodin kojem je to smetalo i zamahnuo je nogom da udari psa, na što sam mu rekla da to ne radi. Nakon vrlo kratke rasprave, gospodin me tri puta udario šakom u glavu. Srećom naišle su dvije žene koje su vrištale da me pusti i ja sam ga udarila nogom u međunožje pa me je konačno pustio. Zvala sam policiju i iako sam odmah znala gdje živi, nisam znala prezime pa su mi rekli kad saznam da im javim? Saznala sam prezime, bila sam na hitnoj i utvrdili su mi ozljede glave i nosa. U ponedjeljak ću ponovno otići na policiju. Kako su mi već unaprijed rekli dobiti ću kaznu jer mi je pas bio pušten, ne znam hoću li dobiti kaznu i ako kažem da sam ga udarila? Jesam li onda ja kršila javni red i mir iako me on prije toga tri puta udario u glavu? Mogu li ga tužiti privatnom tužbom za povrede, za štetu što mi je razbio naočale i mobitel ili je to neisplativo i s tim ću dobiti samo nove stresove?
Molim Vas ako mi možete dati savjet, hvala.