Početna Forum Obiteljsko nasilje Obiteljsko nasilje Odgovor na: Obiteljsko nasilje

#455
Martina
Gost

Živjela sam 2 godine u izvanbracnoj zajednici, on ima problema sa alkoholom, drogom, kockom, te se protiv njega vodi kazneni postupak za nasilje u obitelji. Zivjela sam s njim sve dok me njegova majka nije izbacila iz kuce zajedno sa sestomjesecnom bebom bez igdje ista, od toga je proslo 9 mjeseci on ni dan danas ne pita za djete. Putem policije sam trazila svoje stvari nijedno od njih troje ni on kao otac ni oni kao baba I djed nisu dali djetetove stvari rekavsi da su to kupili oni. Te mi je njegova majka napisala poruku dal zelim bocu s otrovom. Trazila sam da mi barem posalje iskaznicu da mogu cjepiti djete na sto je on rekao da ga to ne zanima. Tukao me dok sam zivjela s njim I maltretirao I on I njegovi roditelji psihicki te on I fizicki. Prijetili su mi ako ikom kazem da nikad vise necu vidjeti djete te mi je on prijetio da ce me unakaziti. Kupio je I pusku s kojom mi je prijetio. Izbacivao je I mene I djete van iz auta te me tukao dok sam drzala djete, slomio mi je hrskavicu na uhu, htio je tuci moju majku te ga je prijavila morala sam reci da to nije istina jer je rekao da ce me ubiti I kad izadje da djete naci I vidjeti vise necu. Ja se njih jako bojim. Njegovi roditelji nisu dali da kupam djete jer se trosi struja I voda, da ima djete kontakt s drugom bakom I djedom, zakljucavali me u kucu, nakon sto me izbacila optuzila me je da vracam, da ce traziti krv od malog da vidi jel od njenog sina, da ja njenog sina unistavam I dabogda moga dva puta vise unistavali, klela je I mene I djete, bojim se za sigurnost svog djeteta I sebe. Gnjavili su me I maltretirali. Kontrolirali su moj mobitel, trosili djetetov porodiljni I djecji, zanima me koja prava imamo djete I ja?
Da li imam pravo na besplatnog odvjetnika radi tog suda na koji moram zbog njegovog obiteljskog nasilja?

Prije 3 mjeseca sam bila ponovno u centru za socijalnu skrb radi ostvarivanja prava na djecji doplatak,ne mogu ostvarivati to ako mali nije na mojoj adresi odnosno ako nema moje prebivaliste rekla sam to u centru i zatrazila da ga se lisi roditeljske skrbi s obzirom da je nasilnik, alkoholicar, ne brine i ne skrbi vec 9mjeseci o djetetu, skidao se pred djetetom, na sto mi je socijalna radnica rekla da ce mi se sigurno postaviti pitanje zasto to odmah nisam prijavila, nisam jer sam se bojawla jer mi je prijetio puskom, da ce me ubiti i mene i moju obitelj a njegova majka mi je prijetila da ima veze u centru i policiji. A svojima nisam smjela jer su mi kontrolirali mobitel a i bojala sam se i za njih takodjer. Takodjer iz centra mi tek sam nakon toliko vremena kazu kako sam ja trebala napraviti neki zahtjev za naplatu alimentacije prije sudske odluke a prosle godine sam bila kod njih i prosla obvezno savjetovanje i to mi nisu spomenuli.